Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnanç sabır zafer

"Hırslı ama akıllı, kazanmak isteyen ama kontrolü de kaybetmeyen bir takım olmalıyız. O nedenle Çekler karşısında en büyük silahımız sabır"

Giriş Tarihi: 9.10.2015
İnanç sabır zafer
Türkiye'nin Çek Cumhuriyeti ile oynayacağı kritik maç için geri sayım başladı. Dün Riva'daki son çalışmasını yapan ve akşam Prag'a uçan Ay-Yıldızlılar'ın futbol direktörü Fatih Terim, zafere giden yolun şifrelerini futbolcularıyla paylaştı. Fatih Terim'in futbolcularıyla yaptığı toplantının ayrıntılarına SABAH ulaştı. İşte Terim'in motivasyon konuşmasından satırbaşları: n Önümüzde ne iki, ne de üç maç var... Ne play-off'u ne de 'Fransa'ya gidebilir miyiz?' diye düşünün. Tek düşünmemiz gereken şey şu an için Çek Cumhuriyeti maçı.
Bu 90 dakika, çok farklı bir 90 dakika. Zafere giden yolda taşlar 'sabırla' döşenmek zorunda. Çekler kazanma zorunluluğumuz olduğunu biliyorlar. Saldırmamızı, kontrolü kaybetmemizi hata yapmamızı bekleyecekler.
Bu maçın şifresi, kilidi 'Sabır'. Hırslı ama akıllı, kazanmak isteyen ama kontrolü kaybetmeyen bir takım olmalıyız.
Her zaman size inandım. Bunu da her fırsatta dile getirdim ve gösterdim. Bana yapılan, size yapılan eleştirileri geride bırakmak için bir fırsat var önümüzde. Kazanın ve Türkiye gündemini geride bırakın.
Hiçbir takım, 2016'ya gitse bile kendi evinde yenilmek istemez. 'Çekler gruptan çıktı, motivasyon kaybına uğrar' gibi düşünceler içinde olmayın.
Yaptık yine yaparız. Takım olursak, birbirinizin hatasını sahada kapatırsak ve doğru işler yaparsak içeride ve dışarıda yenemeyeceğimiz takım yok.

FRANSA'YI HAK EDİYORUZ
Riva'da önceki gün yapılan idmanın bir bölümünü TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Ali Dürüst ile Cengiz Zülfikaroğlu ile birlikte izleyen TFF Başkanvekili Hüsnü Güreli, SABAH'a özel açıklamalar yaptı: "3 büyük turnuva kaçırdık. Teknik kadro, futbolcular hepimiz Fransa'da olmayı istiyoruz. Olacağımıza inanıyoruz. Milli takımı çok iyi ve istekli gördüm. Fransa'yı hak ediyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnanç sabır zafer
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN