Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'ye merhem oldunuz

"İçimizin kan ağladığı şu ortamda yaralara merhem oldunuz. Bu ülkenin sizlere ve sizin elde edeceğiniz başarılara ihtiyacı var. Bu sorumluluğu kaldırmak güç ve yürek ister. Sizde bunların hepsi var."

Giriş Tarihi: 15.10.2015
Türkiye'ye merhem oldunuz
Saha içinde birbiri ardına gelen iyi haberlerle EURO 2016'nın kapısını açan A Milli Takım'ın soyunma odasında da coşku vardı. Sahadaki coşku içeri de yansıdı. Oyuncular sakinleştikten sonra Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, takımına hitaben çok önemli bir konuşma yaptı. Müthiş bir başarıya imza attıklarını söyleyen Terim şu ifadeleri kullandı: "Hepinizi alınlarınızdan öpüyorum. Size hep inandım ve bunun altını çizdim. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ağır, yorucu, yıpratıcı bir süreçten geçtik... Şimdi önümüzde yeni bir macera var. 2016'da Fransa'da olacağız. 2008'de yaşadığımız coşkuyu ve mutluluğu yaşayanlar, bilenler; bilmeyenlere anlatsın."

2016'DA BÜYÜK İŞLERE İMZA ATACAĞIZ
"Bu takımın 2016'da da çok büyük işlere imza atacağına bütün kalbimle inanıyorum. Bir başka mutluluğum ise Türkiye'nin gücünü, karakterini ortaya koydunuz. Size inanmayanları utandırdınız. Daha önemlisi içimizin kan ağladığı, zor günlerden geçtiğimiz şu ortamda yaralara merhem oldunuz. Bu ülkenin sizlere ve sizin elde edeceğiniz başarılara ihtiyacı var. Bu sorumluluğu kaldırmak güç ve yürek ister. Sizde hepsi var. Hepinize, ailelerinize, emeği olan herkese teşekkür ediyorum."

CENK TOSUN O ANLARI ANLATTI
Beşiktaşlı futbolcu maç sonrası duygularını ve soyunma odasında yaşananları 'tarif edilemez duygular' olarak tanımladı: "Arda abi güzel bir konuşma yaptı, ağlayanlar oldu. Bu kadar ünlü ve büyük futbolcularla oynadığını ama böyle bir olayı ilk defa yaşadığını, hepimizle gurur duyduğunu söyledi ve hepimizi alnından öptü. Fatih hocamız ve başkanımız Demirören de çok güzel konuşma yaptı bizimle. Bizden umudunu kesmeyen herkese çok teşekkür ediyorum. 3 maçta 1 puandaydık, buralara kadar gelmemiz çok sevindirici."

MİLLİ COŞKU SABAH'TAN OKUNUR
A Milli Takım'ın İzlanda karşısında aldığı zaferi dün SABAH Spor, en özel haber ve yorumlarıyla okuyucularına aktardı. SABAH, ay-yıldızlıların tarihi Fransa yolculuğunun perde arkasını ve kahramanlarını bugün de özel haberlerle süsledi...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'ye merhem oldunuz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN