Türkiye'nin en iyi haber sitesi

G.Saray derbide ayakta kalmadı ayakta bırakıldı

SABAH'ın usta kalemi Hıncal Uluç, A Spor'un 90'a programında derbiyi yorumladı

Giriş Tarihi: 28.10.2015
G.Saray derbide ayakta kalmadı ayakta bırakıldı
"Derbide 10. dakikada, Galatasaray'ın santrayı geçmeye niyeti olmadığı anlaşıldıktan sonra Pereira, sanki emredilmiş gibi oynayan, Sneijder'in gölgesi olacak diye, ona tekme atacak diye, onu yere düşürecek diye oyunda olan Souza'nın yerine Fernandao'yu alsaydı Van Persie'nin yanına... O Fernandao'nun yükleneceği savunma zaten dağılmaya hazırdı.
Hakan sağlam ama Chedjou kadar gollük hata yapan Türkiye'de stoper yok. İyi oyuncu, itirazım yok! Hücumda gidip kafa golü atıyor, itirazım yok. Ama savunmada yaptığı hatalarla Galatasaray'a yedirdiği gollerin de haddi hesabı yok! Şimdi Fernandao o savunmayı Hakan ile Chedjou'nun arasında dağıtan adam olsaydı, Van Persie'ye de sadece Fenerbahçe'nin maç boyunca yapamadığı el oğlunun "Finiş" dediği bitiriş kalsaydı!

Derbide Galatasaray ayakta kalmadı. Ayakta bırakıldı. Ağacı düşün, baltayı vurmuşsun vurmuşsun, son darbeyi vuramadığın için deviremiyorsun. O Galatasaray'ın 68'e kadar ayakta kalmasını önleyemeyen Pereira da sonunda bedelini daha ağır ödeyebilirdi, 1-1 ile değil! Yani iki taraf da eğer korkunun ecele faydasının olmadığını anlamışlarsa Hamza Hamzaoğlu da Vitor Pereira da Türk futbolu da bundan çok kazançlı çıkarlar... Eğer anlamışlarsa!"

ASTANA-GALATASARAY CAPSLERİ SOSYAL MEDYAYI SALLADI


OYNAMAK İÇİN ÇIKSA 6-0 TEKRAR YAŞANIRDI
"Galatasaray'ın topa sahip olduğu dönemlerde Volkan'a attığı bir top yok! Muslera'ya giden 5 top var. İşte iki korkak diyoruz ya! Niyeti yoktu!
Diyorlar ki Podolski ile Yasin yoktu. İkisi de önce Carole sonra da Olcan'a destek olmak için çıkmadılar. Buradan Nani ile Caner, Markovic ile Gökhan geliyor. Muhteşem kanat akını! Aman ha, siz beklere yardım edin, hücumu düşünmeyin.

Podolski ile Yasin, birinci yarı ön bek gibi oynadılar. İleride adam yok ki, kime atacaklar? Ya orada bir de başka kaleci var ya! Santradan salla, belki ayağı kayar düşer! Bu nedenle Volkan'ı ilk devre hiç görmedik. Bir de o Hamza kardeşim sıkılmadan bizi, maçı izleyenleri geri zekalı yerine koyup 'Ben maça kazanmak için çıktım' diyor! Mazallah bir de oynamak için çıksa bir 6-0 daha yaşayacaktık!"

FENERBAHÇE - GALATASARAY MAÇINDAN KARELER

FUTBOLU KATLEDEN İSTATİSTİKLER

"F.Bahçe'nin maç boyu Gökhan ve Markovic ile sağdan, Caner ve Nani ile soldan müthiş kanat akınları yaparak Galatasaray'ı nasıl açtığını herkes kabul ediyor. 90 dakika boyunca Fenerbahçe'nin isabetli orta sayısı 3! Bütün maçı kanat akınlarıyla oynadığı açık seçik herkesin gördüğü maçta isabetli orta sayısı 3! Neden? Çünkü ortada Van Persie kafaları vuramamış! İstatistiğe geçen rakam; Fernandao'nun kafasına çarpan tek top! Adam ıska geçiyorsa, adam vuramıyorsa sen dünyanın en güzel ortalarını yapsan istatistiklere göre; isabetsiz orta diye geçiyorsun! Futbolu katleden istatistikler bunlar!
El oğlu bu istatistiği böyle yapmıyor. Hücum sayısını yazıyor. Kaç hücum yaptı, kaçında gol tehlikesi vardı? Vurdu, vuramadıyla alakası yok! Van Persie vuramadı diye asist yok... Asisti yapmış, gol atsın diye yapmış, Van Persie ıska geçmiş, Topal ıska geçti! Kalenin önünde vuramadı! İstatistik kaç hücum yaptı, kaçı gollüktü, bana bunlar bir şey ifade eder. Bu istatistikler Türk futboluna ihanet ediyor. Selçuk'un etkin pası önemli. İsabetli pası değil. Umurumda değil Burak yetişmiş mi? Podolski yetişmiş mi? Yasin ayağının altından taca kaçırmış mı? Etkin pas önemli."

ZEVKTEN ÖLDÜLER!
İki korkak boksör, ikisi de köşesine çekilmiş, gölge boksu yapıyor. Vay bee! Ne maç beee! Bir de eyyamcı hakem! Maç 1-1 bitti diye 3 kişi çok sevindi. Hamzaoğlu, Pereira ve Fırat Aydınus, öldüler. Zevkten!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
G.Saray derbide ayakta kalmadı ayakta bırakıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN