Türkiye'nin en iyi haber sitesi

100 dolara takla atar

Başkan Yıldırım, 'Primlerimizi ödemedi' diyen Alex'e sert yanıt verdi

Giriş Tarihi: 7.11.2015
100 dolara takla atar
"Sevilla maçı için 1 Nisan 2008'de 42 bin 20 dolar, Beşiktaş maçı için 24 Nisan 2008'de 43 bin dolar almıştır. Rakamlar nettir."

"İftira atmak ahlaksızlıktır. Bana sadece takım arkadaşlarını şikayet edip, prim soran Alex, 100 dolar alacağı için 100 takla atardı."

"Tavsiyem; antrenörlük kursuna gitmesi ve ben görevi bıraktıktan sonra destekçisi olan ağabeylerinden görev beklemesi

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile eski kaptanı Alex de Souza arasındaki gerilim tavan yaptı. Başkan Yıldırım, Alex'in "Sevilla maçı primimizi ödemedi" iddialarına resmi siteden belgelerle cevap verdi: "Bu iftarının sahibi Alex'e söylüyorum; Sevilla maçının devre arasında soyunma odasına inmedim. Bunu ispat etmelisin çünkü iftira atmak bir ahlaksızlıktır. Fenerbahçe'den ayrıldığın günden itibaren gündemde kalmak için her fırsatta benim adımı kullanmaktasın. Şimdi de yalan ve çirkin iftiralarla gündem yaratmaya çalışıyorsun. Prim konusuna gelince; Sevilla maçı ile ilgili olarak 1 Nisan 2008'de toplam 1 milyon 50 bin Amerikan doları prim dağıtılmıştır. Teknik heyetin belirlediği oranlar doğrultusunda Alex'e de 42 bin 20 dolar ödeme yapılmıştır. Beşiktaş maçı içinse 24 Nisan 2008'de toplam 1 milyon Amerikan doları prim ödenmiştir. Alex'e 43 bin dolar prim ödemesi yapıldığı dekontla sabittir. Rakamlar nettir ve vergileri kulübümüzce ödenmiştir.

AĞIZ DALAŞINA GİREMEZ

Alex gibi parayı çok seven bir oyuncu 100 dolar alacağını almak için bile 100 takla atar. Bizler sözde şike davasında yargılanırken kendisi UEFA'ya verilmesi gereken rutin 'alacağı yoktur' yazısını imzalamamıştır. Eğer 2008'de oynanan bir maçtan prim alacağı olsaydı bugüne kadar defalarca kulübe başvuru yapardı. Kendisi, benimle ağız dalaşına girdiğini de iddia etmektedir. Paradan başka bir şey düşünmeyen bu şahıs benimle böyle bir konuda ya da başka bir konuda asla tartışmaya girmemiştir, haddi değildir. Kendisi o dönemde takım kaptanı olarak, yanıma geldiğinde bana sadece takım arkadaşlarını, hocasını şikayet eder ve primlerin ne zaman ödeneceğini sorardı. Bu kişi "Zico antrenör değil, onunla şampiyon olamayız" diye bana şikayette bulunmuş, Zico ile kazanılan şampiyonluk sonrası ise "Zico büyük antrenör" demiştir.

KOCAMAN'A İHANET ETTİ!..

Ayrıca bilinmelidir ki Alex'in ayrılışı o dönemki teknik direktörüne ihanet etmesi, kendisini onun yerine takımın teknik direktörlüğüne layık görmesi ve bu göreve gelmek istemesi üzerine gerçekleşmiştir. Gönlüm ister ki biz Metris'teyden takımımız Play-off'larda mücadele ettiği sırada bu futbolcunun ne gibi talepleri, tavırları olduğunu, şampiyonluğu neden kaçırdığımızı ve tüm yaşadıklarını dönemin teknik direktörü Aykut Kocaman kamuoyuna açıklasın. Alex'e tavsiyem Brezilya'da antrenörlük kursuna gitmesi ve Türkiye'de kendisine destek olan ağabeylerinden ben görevi bıraktıktan sonra görev beklemesidir. Düne kadar Sayın Mahmut Uslu aracılığı ile bana "büyük başkan" mesajları göndererek randevu isteyen bu kişinin böyle bir yalanla yakında çıkacağı söylenen kitabının tanıtımını yaptığını düşünmekteyim.

Alex de Souza ne demişti?

Beşiktaş'ı ödedi, Sevilla tarih oldu

Alex, Brezilya basınına verdiği röportajda şu ifadeleri kullanmıştı: "Sevilla'ya karşı oynuyorduk. Başkan, eğer tur atlarsak 1 milyon dolar vereceğini söyledi. İlk yarı bitti, Sevilla öndeydi. Başkan soyunma odasına gelerek turu geçmemiz halinde 1 milyon değil, 1.5 milyon dolar vereceğini söyledi. 3-2 yenildik ama penaltılarda turu geçtik. Türkiye'ye 1.5 milyon dolar alacaklı olarak döndük.Takımın kaptanı olarak, parayı ne zaman alacağımızı sordum. Başkan da 'Chelsea maçından sonra' dedi. Chelsea maçı için ayrı bir ödülün olacağını belirtti. Chelsea karşısına başımız dik bir biçimde çıktık. İstanbul'da kazandık, Londra'da yenildik. Başkandan ücreti tahsil etmek istedim ama Sevilla eşleşmesinin ardından kazandığımız parayı, Chelsea maçını kaybettiğimiz için vermeyeceğini söyledi. 6 ay sonra bu defa Beşiktaş ile karşılaşıyorduk. Kazanmamız halinde 1 milyon dolar ödeyeceğini söyledi. Gülmeye başladım. Çirkin bir ağız dalaşına girdik. Ona, 'Bu gruba zaten 1.5 milyon dolar borcunuz var' dedim. Başkan demogoji yaptığımı iddia etti. Sevilla primlerini ödemedi ama Beşiktaş'ınkini ödedi. Sevilla primi tarih oldu."

JET YANIT: 2004'TEN 2012'YE İMZAM DEĞİŞMEDİ

Alex de Souza, Aziz Yıldırım'ın açıklamalarına Instagram hesabından yanıt verdi: "Röportajımı nasıl tercüme ettiler bilmiyorum ama sadece Sevilla maçı devre arasında olan bir olayı anlattım. Beni devamlı itham ettiğiniz gibi parayı düşünen birisi olsaydım beni göndermek istediğinizde Türkiye'de kalmayı seçerdim ya da hâlâ futbol oynuyor olurdum. Hikayeler anlatılır ve herkes duymak istediği şeklini duyar. Başkan, benim imzam 2004 yılında gelirken attığım ve 2012 yılında ayrılırken attığımla aynı, hiç değişmedi. Bakın ve ne sonuç çıkarılması gerekiyorsa çıkarın. Size mutluluklar dilerim Başkan."

İŞTE O DEKONTLAR...

Fenerbahçe'nin sitesinden Alex'e Sevilla ve Beşiktaş maçı primlerinin ödendiğine dair, Alex tarafından imzalandığı öne sürülen dekontların fotoğrafı yayınlandı. Alex ise Instagram hesabından Fenerbahçe ile imzaladığı sözleşmelerin fotoğraflarını paylaşarak imzasının değiştirildiğini ima etti.

ALEX'İN BELGESİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
100 dolara takla atar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN