Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Galatasaray'da bir istifa daha

Galatasaray camiasında teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nun gönderilmesinin yankıları sürüyor. Hamzaoğlu'nun gönderilmesinin ardından yönetim kurulu muhasip üyesi Tayfun Demir'in de istifa kararı aldığı öğrenildi.

Giriş Tarihi: 19.11.2015 14:35 Güncelleme Tarihi: 19.11.2015 18:21
Galatasaray'da bir istifa daha
Sarı-kırmızılı camiada Hamza Hamzaoğlu krizi büyüyor. Yönetim kurulu dün Hamzaoğlu ile yaptığı görüşmenin ardından, başarılı teknik adamla yolların ayrıldığını açıklamıştı. Ayrılık nedeni henüz iki taraftan da net olarak açıklanmazken, sarı-kırmızılı yönetimde muhasip üye olarak görev yapan Tayfun Demir'in de istifa kararı aldığı belirtildi. Demir'in istifasını akşam saatlerinde yönetime sunacağı ifade edilirken, kararında Hamzaoğlu'nun gönderilmesinin yanında bütçe disiplinine uyulmadığı gerekçesinin de etkili olduğu öğrenildi.
GALATASARAY ANTRENMANINDA GERGİNLİK

TAYFUN DEMİR: "HOCAMIZIN BU ŞEKİLDE HARCANMASINI KABULLENEMEM"

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Tayfun Demir, teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nun gönderilmesini kabullenemediğini belirterek, yönetim kurulundan istifa etti.

Demir, yaptığı açıklamada, Hamza Hamzaoğlu'nun dört elle sarılmaları gereken bir değer olduğunu ve bu şekilde harcanmasını kabullenemediğini vurgulayarak bugün itibarıyla yönetim kurulu üyeliğinden istifa ettiğini bildirdi.

Büyük bir heyecanla ve hizmet aşkıyla girdiği Dursun Özbek başkanlığındaki yönetim kurulunda başarı için gerekli birliğin oluşturulamadığını savunan Tayfun Demir, "Yönetim olarak çok ciddi sorunlarla karşı karşıya iken, tehlikeli bir patinaj durumu içinde olduğumuzu hissediyorum. Bir yandan maddi açıdan içinde bulunduğumuz koşulları iyileştirebilme konusunda çok çabuk adımlar atmamız gerekirken öte yandan hem bunu güçleştirecek hem de kendi kalemize gol atmak anlamına gelebilecek bir yola girilmiş olmasından dolayı son derece endişeliyim" ifadelerini kullandı.
ERMAN TOROĞLU ''ZAVALLI BİR DURUM''

Galatasaray'ın her birimiyle kenetlenmesi gerektiği dönemde olduğuna değinen Demir, şunları kaydetti:

"Geceli gündüzlü çalışmamız gereken bir dönemde, en başarılı kişiyi görevden uzaklaştırma sorumluluğuna ortak olmak istemeyişimi, camiamızın ve taraftarımızın anlayışla karşılayacağına inanıyorum. Hocamız, dört elle sarılmamız gereken bir değerimizdi. Bu şekilde harcanmasını kabullenemem. Sayın Hamza Hamzaoğlu'nun ayrılmak zorunda bırakılması, Galatasaray için her bakımdan çok ağır sonuçları olabilecek bir durumdur. Bununla ilgili olarak gerekli uyarılarda bulundum ve böylesi vahim bir yanlışı önleyebilmek için son dakikaya kadar çabaladım. Ne yazık ki böylesi zorlu bir dönemde ayrılık yönündeki görüş ve düşünceler ağır bastı."
FENERBAHÇE - GALATASARAY CAPSLERİ

Yönetim kurulundaki görevinden derin bir üzüntü içinde ayrıldığını vurgulayan Tayfun Demir, "Buna engel olamayınca da yönetim kurulu arkadaşlarımla aramda, herhangi bir konudaki fikir ayrılığından çok daha ötede, onarılması güç bir durumun ortaya çıktığı kanısındayım. Galatasaray yönetiminde bulunmak ve kulübüme hizmet etmenin ne kadar önemli ve değerli olduğunun bilincinde olmakla beraber buna karşın, ilkelerimi ve kişisel tutarlılığımı korumak zorunda olduğumu da düşünmek zorundayım. Bu duygu ve düşüncelerle, çok derin bir üzüntü içinde görevden ayrılıyorum" değerlendirmesinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Galatasaray'da bir istifa daha
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN