Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bu bir darbedir'

Trabzonspor yönetimi, 9 bin 973 üyenin oy kullanma hakkı bulunduğu kongre öncesi yeni bir hamle yaptı ve 11 bin 251 üyeden oluşan yeni hazirun listesini Divan'a sundu. Usta ile Hekimoğlu bu duruma tepki gösterdi!

Giriş Tarihi: 21.11.2015
'Bu bir darbedir'
Trabzonspor camiası dün Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun, Divan Kurulu'na verdiği 11 bin 251 kişilik yeni üye sayısıyla sarsıldı. Ekim ayında bu sayıyı 9 bin 973 olarak açıklayan yönetim, dün son 2 yıl içinde kulübe üye yapılan ve tüzüğe göre oy kullanma hakkı bulunmayan bin 278 üyeyi daha ekleyerek rakamı 11 bin 251'e çıkardı. Başkan Hacıosmanoğlu'nun yaptığı bu son hamle diğer başkan adayları arasında büyük bir infial yarattı.

USTA: HUKUK AYAKLAR ALTINDA
Muharrem Usta, konuyla ilgili şunları söyledi: "Bu Trabzonspor kongresine karşı yapılmış bir darbe girişimidir. Hukukun ayaklar altına alınmasına asla müsaade edemeyiz. Kongrenin demokratik hukuk kuralları içerisinde yapılması için her türlü girişimde bulunacağız. Kimse Trabzonspor'u parçalamaya yönelik bir girişimde bulunmasın."

HEKİMOĞLU: BARDAK TAŞTI
Başkan adayı Celil Hekimoğlu da genel kurul öncesi gündeme gelen yeni haziran cetveline tepki göstererek, "Bugüne kadar kulüp yönetim tarafından hukuki anlamda defalarca bilinçli olarak hırpalanmıştır. Son yapılan hamle artık bardağı taşırmıştır. Bu sürece 'dur' diyecek iradeyi camiamızla ortaya koymalıyız. Yapılan yönetimin kaos planıdır. Bizler bu oyunu izlemeyeceğiz. Camianın bütün dinamiklerini de konuya gereken duyarlılığı göstermeye çağırıyoruz" diye konuştu.

HUKUKÇULAR NE DİYOR?
Bordo -mavili kulübün eski hukuk kurulu üyesi avukat Hakan Orhan, Trabzonspor'un yapacağı kongrenin sonucu ne olursa olsun mahkemeye taşınacağını söyledi: "Trabzonspor yönetimi, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Medeni Hukuk Kürsüsü'nden aidatını yatıran tüm üyelerin 2 yılını dolmasını beklemeden oy kullanabileceği yönünde görüş almış. Listede kendilerinin üye yaptığı 2 yılı dolmamış üyeler var. Kılıf da hazır. Üyelere, 'Biz üyeyiz, oy kullanma hakkımız var' şeklinde tek tek itiraz dilekçesi verdirmişler. Madem, '2 yılı dolmayanlar da oy kullanabilir' görüşündesin, o zaman hepsini listeye yaz. İyi niyet yok ki yazsınlar."

MUHARREM USTA RESMEN ADAY
Muharrem Usta, yönetim kurulu aday listesinde yer alan Suat Şen aracılığıyla Divan Başkanlık Kurulu'na adaylık başvurusunu yaptı. Şen, "Umarım kazanan Trabzonspor olur" dedi. Usta, kendisine sürekli olarak 2010- 2011 sezonuyla ilgili sorular yöneltildiğini belirterek, "Benim ve tüm Trabzonsporluların gönlünde şampiyon Trabzonspor'dur" açıklamasını yaptı. Öte yandan Tahsin Usta ve Temel Eyüboğlu da adaylık başvurusunda bulundu.

LİSTEDE TAM 105 HACIOSMANOĞLU!
Trabzonspor 'da yeni hazirun listesinde dikkat çeken detaylar ortaya çıktı. Sıralamada yer yer atlamalar olurken, en çok üyenin başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun memleketi olan Trabzon'un Of İlçesi'nden yapıldığı dikkat çekti. Listede tam 105 Hacıosmanoğlu soyadlı üye dikkat çekiyor.

DİVAN REDDETTİ
Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen, İbrahim Hacıosmanoğlu yönetiminin önceki hazirun cetveline ilave üye isimleri eklemesiyle ilgili olarak şunları söyledi: "Dernekler Yönetmeliği'nin 14'üncü maddesi var. Medeni Kanun'un açık hükümleri var. Bu konuda yönetim kurulu kesinleşmiş listeye ilave yapamaz. Kaldı ki bizim tüzüğümüzde açıkça 2 yıldan bahsediliyor. 9 bin 973 kişilik liste vardı. Dekont ibraz edip itiraz eden ve iki yılını dolduran 24 kişi daha var. Yani Dernekler Masası'ndaki son rakam 9 bin 997'dir. Yönetimin yaptığı artış ne Divan Kurulu ne de Dernekler Masası tarafından kabul görür. Beklentimiz yönetimin kararından dönmesidir. Yönetim Kurulu, kesinleşen listeyi gönderdikten sonra değiştiremez. Herkesin yetki sınırı vardır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bu bir darbedir'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN