Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uykusuz geceler son bulacak

Muharrem Usta camianın yüzünü güldüreceklerini söyledi

Giriş Tarihi: 27.11.2015
Uykusuz geceler son bulacak
Trabzon'da basın toplantısı düzenleyen başkan adayı Muharrem Usta, 5-6 Aralık tarihinde yapılacak kongre öncesi projelerini anlatırken, camiaya önemli masajlar verdi. Trabzonspor'un yüzünü güldüreceklerini anlatan Usta şöyle konuştu: "7 Aralık Trabzonspor için sıkıntıların ortadan kalkacağı, milyonlarca Trabzonporlu için üzüntünün, kaygının, uykusuzluğun biteceği ve büyük bir çınar olan Trabzonsporumuzun tarihi için yeni sayfaların yazılacağı günlerin başlangıcı olacak. En önemli sorunumuz ekonomik. Sportif anlamda Trabzonspor'un sorunu hepimizi üzüyor. Son yıllarda camianın yüzünün hiç gülemediği bir süreçten geçiyoruz. Bir diğer sorunumuz da imaj ve itibar... Trabzonspor'un itibarı önemli bir markadır. Bu markanın en ufak bir şekilde lekelenmesinden milyonlarca, Trabzonlu rahatsız olur. Buna asla müsaade etmemeliyiz."

AKYAZI'YA BİR DEV GELECEK
"Akyazı'nın açılışının bir dünya devi takımıyla yapılacağnı, görkemli olacağını müjdeliyorum. İsim sponsorluğu çok önemli. Trabzonspor'un içinde bulunduğu ekonomik duruma bakıldığında isim sponsorluğu çok düşük. Yönetime gelecek arkadaşlarımızın bilgi tecrübe ilişkileri, Trabzonspor markası ile birleştiğinde çok önemli markalar ve çok önemli rakamlar gelecek. Kulübün ekonomik seviyesini iyi duruma getireceğiz. Sportif anlamda 50. yılın içinde bulunduğu iki sezonda şampiyonluğun en güçlü adayı olarak yeniden diriliş hareketi yapacağız. Bu kadar şampiyonluğun Anadolu'da gittiği ikinci bir il olmadığına göre Trabzon şehrinin tüm Türkiye ve dünyaya karşı bir sorumluluğu var. Akyazı'daki yeni stadımız bir yaşam merkezi olacak. 40 bin kişiyle küfrün olmadığı; eğitimle sporun içi içe olduğu bir güneş gibi doğacağız. Bunu yapmayı biz sorumluluk olarak görüyoruz."

"ŞAMPİYON OLDUĞUMUZ 2010-11'DE...
"Nasıl 50. yılımızda futbolda şampiyonluk diyorsak, basketbolda da şampiyonluğu hedeflemeye başlıyoruz. 2010- 2011 yani şampiyon olduğumuz senede gelirimiz 25 milyon artmıştı. Onu istisna tutarsak, 80 milyon gelir düzeyinde kaldık. Ama o dönemde giderimiz 80 milyonken, şimdi 240'a çıktı. 160 milyon bütçe açığı olan bir Trabzonspor... Gelirimizin artması gerekiyor. 80 milyon olan gelirin 130 milyona çıkması şart. 80 milyonun yüzde 80'i Spor Toto'dan geliyor... Gelirlerin 130'a çıkacağını buradan deklare ediyoruz."

İÇİMİZDEN İNSANLAR...
Muharrem Usta yönetiminde yer vereceği isimlerden bazılarını da kendisi bizzat tanıttı:
Önder Bülbüloğlu : Makine mühendisi iş adamı.. Daha önce Trabzonsporumuzun yönetiminde bulunmuş tecrübe sahibi bir arkadaşımız. Bizlerle bu yolculukta birlikte olacak.
Gen çağa Meriç: Mimar iş adamı. Trabzon'dan yetişmiş ağabeyimiz. Elinden gelen bütün desteği sonuna kadar verecek.
Ahmet Çubukçu: İçimizden birisi. Daha önce Trabzonspor'un yönetiminde yer almış bir arkadaşımız. Herhalde Trabzonspor'u hücrelerine kadar yaşayan hiçbir zaman üzüntüyü yaşamak istemeyen arkadaşımız.
Orhan İleraslan : İnşaat Mühendisi. Turizm işletmesi ile iştigal ediyor. Orhan bey de Trabzonspor'un yönetiminde geçmişinde bulunan değerli bir ağabeyimiz.
Suat Şen : Yine sizlerin içinden gelen bir arkadaşımız. Daha önce 1461 Trabzon'un başkanıydı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uykusuz geceler son bulacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN