Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İbra krizi!

Divan Başkanı Genç, oy çokluğuyla yönetimin ibra edildiğini açıkladı. Üyeler oyların sağlıklı şekilde sayılmadığını ileri sürerek tutanak tutturdu, büyük tartışmalar yaşandı

Giriş Tarihi: 6.12.2015
İbra krizi!
Trabzonspor kongresinde yönetim tartışmalı bir şekilde ibra edildi

Trabzonspor Kulübü'nün 16. başkanının seçileceği 70. Olağan Genel Kurul tartışmayla start aldı. Kongrenin ilk gününde tartışmalar yaşansa da yönetim kurulu mali yönden ibra edildi. Denetleme Kurulu Üyesi İsmet Sezgin, kulübün mali durumu hakkında hazırlanan raporu okudu. Sezgin, kulübün toplam borcunun 397 milyon 82 bin 380 TL olduğunu açıkladı.

DİVAN'A İTİRAZ YAĞMURU

Sezgin'in konuşması sonrası yönetim kurulunun idari ve mali yönlerden ibrası için üyelerin oylamasına sunuldu. Divan Başkanı Ahmet Metin Genç oy çokluğu ile yönetim kurulunun ibra edildiğini açıkladı. Bu sırada aleyhte oy veren delegeler, sayımın doğru yapılmadığını gerekçe göstererek uzun süre Genç'e itiraz etti. Bu itirazlarından sonuç alamayan delegeler tepki göstererek salonu terk etti.

MAHKEMEYE GİDECEKLER

Bazı delegeler ise, delege olmayan bazı kişilerin görevli kartlarıyla başkan Hacıosmanoğlu yönetimin ibra edilmesi için oy kullandığını iddia etti. Divan Başkanı Metin Genç ise delegeleri, divanın işleyişine müdahale etmemeleri için uyararak yönetimin ibra edildiğini bir kez daha ifade etti. Şikayetinde ısrarcı olan üyelerin ibra olayını mahkemeye taşıyacağı öğrenildi.

GÖREVLİ BİLE OY KULLANDI!

Genel Kurul'un ilk gününe katılan başkan adayları Muharrem Usta ve Celil Hekimoğlu, kongreyi salonun içerisine kurulan alanda oturan başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun arkasındaki tribünden izledi. Üç başkan adayı da yönetim kurulunun ibra edilmesi sonrası salondan ayrıldı. Oylama sırasında salonda görev yapan bazı kulüp çalışanlarının da elini kaldırarak oylamaya katıldıkları görüldü. Buna diğer üyeler büyük tepki gösterdi.

GÜVENLİKÇİ ORDUSU

Hayri Gür Salonu'ndaki genel kurulun ilk gününde geniş güvenlik önlemleri alındı. 550 güvenlik görevlisi ile çok sayıda jandarma iki aşamalı kontroller için salonda ve dışarıda hazır bulundu. Delege, basın ve görevli kimliği bulunmayanlar içeri alınmadı. Delegelerin içeri alındığı ana kapıdaki, "Kongre salonuna silahla girmek yasaktır. Lütfen silahınızı teslim ediniz" yazısı dikkat çekti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İbra krizi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN