Tövbe basmam!

Giriş Tarihi: 23.1.2016
Tövbe basmam!

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ses getirecek açıklamalara imza attı:

Finansal kriterlere uymadığı için Avrupa'dan 1+1 yıl men edilme tehlikesiyle karşı karşıya olan Galatasaray'da başkan Dursun Özbek, kendilerini bekleyen süreci anlattı. Yapılacak futbolcu transferlerinden, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve hakem odası basma polemiğine kadar birçok konuya değinen başkan Dursun Özbek'in açıklamaları şöyle:

SAVUNULACAK BİR TARAF YOK
Biz 2014 Ekim'de göreve geldiğimizde tabloyu gördük ve şaşkınlık yaşadık. Başımıza bir iş geleceğini gördük fakat yapılacak fazla da bir şey yoktu. Geçmişten gelen kontratlar bunu tetikliyor, 2018'e kadar uzanıyor. Biz de ancak bir hareket planı belirleyip, israfı engelleyecek önlemlere başladık. Devre arasında transfer yapmadık ve bir yıl önce 70 milyon olan zararı 55 milyon Euro'ya indirdik. 2015 Mayıs ayında ben başkan oldum ve şu anda durum, 6 aylık zararımız 52 milyon TL.

"FUTBOL PARA LİGİ" RAPORU AÇIKLANDI


UEFA rakamlarla karşımızda ve savunulacak bir durum yok. UEFA'nın tüm uyarısına rağmen 134 milyon ekstra zarar etmişsin. Komisyon bize açıkça söyledi, 'Aslında size ceza daha ağır olacaktı ama siz de ciddi bir çaba gördük. Bu yüzden ceza önerimizi 1+1 olarak sunduk' diye.
Eğer bu sezon ve gelecek sezon zararı 10 milyon ve altına indirirsen 2. men cezasını askıda tutarım.

ÇAĞRIMA YANIT ALAMADIM
Aysal döneminde çalışan, finansı yöneten arkadaşlar var. Onların kim olduğu belli. (Ünal Aysal dönemi yöneticileri Mete İkiz ve Ebru Köksal'ı kast ediyor) Bu kişilere sormak lazım, UEFA'nın uyarısına rağmen ne yaptınız? Hadi 2012-13'de ihlal edip 34 milyon Euro zarar etmişsin. 2013-14'te 70 milyon zarara göz yumdun. 2014-15'te niye devam ettin? Sorunların muhatabı bu dönemde yönetimde mali işlerde olanlar.
Şampiyonlar Ligi önemli bir gelir kaynağı. Önümüzdeki 5 yılda yine o ligde olacağız. Tasarruf yapacağız diye küçülmeyeceğiz, sportif başarıdan geri kalmayacağız.
Bu dönemde bir çağrı yaptım, hizmet etmek isteyen herkese kapımız açık diye... Ama bu çağrıma uyan olmadı.

RİVA, FLORYA'NIN İKİ KATI OLACAK
Riva için çalışıyoruz, projemiz bir yere kadar geldi. Spor tesislerimizin bir bölümünü oraya taşıyacağız. Ne türlü yatırım yaparsanız yapın, Galatasaray tesisini, armasını, bayrağını oraya götürürseniz proje çok daha büyük değer kazanır. Arazinin 120 dönümünü sportif tesis olacak bir Galatasaray yerleşkesi haline gelecek. Florya 80 dönüm, Florya'nın iki katı bir tesis de orada olacak.

DENGELİ TRANSFER YAPACAĞIZ
UEFA'nın uyarı mektubundan sonra zora girdik. Belli noktalara elbette transfer yapmak istiyoruz. İki önemli takviye yaptık, devamı da gelecek. Bazı gidecek oyuncular da var. UEFA'nın bize uyarısına göre dengeyi bozmadan gidecek oyuncular yerine transferler yapacağız.
Şu anda futbolcu yıllık ücret ödemelerinde şampiyonuz. Bütün Süper Lig takımlarının ödemelerine vakıfım.

BAŞKANLAR HAKEMİ KONUŞMASIN
TFF'nin, Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım'ın etkisinde kaldığını düşünmüyorum. TFF devletin bir kurumu. Bizim federasyonumuzdur, seçimle gelmişlerdir. Bu niyetle hareket ettiklerini hiç düşünmüyorum.
Kulüp başkanlarının hakemler hakkında konuşmalarının ne amaca hizmet ettiği hakkında şüphem var. Başkanların hakemler hakkında konuşmasına gerek yok.
('Çok canınız yanarsa hakem odasını basar mısınız?' sorusuna)… Yok ya tövbe tövbe (Gülerek)…

WESLEY&MUSLERA'YI SATMAM

Hocamız Galatasaray'a faydalı olamayacak bir oyuncu bize söyler ise satarız. Şu an hiçbir futbolcuyu satma gibi planımız yok. Hele Muslera ve Sneijder ile hiç yok. Biz hala şampiyonluğa adayız ve iddiamızı da sürdüreceğiz. 'Muslera, Sneijder satılacak' bunlar boş laflar.

DURSUN ÖZBEK'TEN UEFA AÇIKLAMASI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tövbe basmam!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN