Şansımız Cumhurbaşkanımız

Giriş Tarihi: 29.1.2016
Şansımız Cumhurbaşkanımız

Futbol Zirvesi'nde konuşan Bakan Kılıç, "Spor kulüplerinin yaşadığı sorunları çözmek için en büyük avantajımız sporun içinden gelen sayın Erdoğan'dır" dedi

Kulüpler Birliği'nin düzenlediği 'Futbol Zirvesi'nin açılış konuşmasını yapan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, kulüplerin ekonomik durumlarına dikkat çekti. Kılıç, "Dünyanın birçok ülkesinde kulüpler, sıkıntılarla karşı karşıya gelmiştir. Önemli olan altyapıyı sağlam oluşturup, kuralları doğru koyup, elde edilen gelirlerin doğru şekilde harcanmasını sağlamak. Bizim en büyük şansımız, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan... Futbol ve sporun içinde olan, yakından takip eden, desteklemek amacıyla ciddi çalışmalar yapan bir isim kendisi. Bu zirveden çıkacak sonuçların da spor camiasına hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

'AĞIR SIKLETE KARŞI TÜY SIKLET GİBİYİZ'

G.Saray Başkanı Dursun Özbek, Avrupa'nın dev kulüpleriyle aralarındaki gelir farkına dikkat çektiği konuşmasında, "Rakamlara bakın, sıkletlerimiz aynı mı? Ben Premier Lig takımıyla aynı gruba düştüğümde, ağır sıkletle tüy sıklet sporcunun kavgası gibi, gelirler itibarıyla. UEFA'nın fair-play kriterlerine uyum sağlayabilmemiz için önce Türkiye'de süzgeçten geçmeliyiz. Süper Lig AŞ'nin sonsuz faydalarından biri bu olacak" dedi.

'G.SARAY İÇİN UĞRAŞIYORUZ'

TFF Başkanı Yıldırım Demirören zirvede Hükümetten kulüplere destek beklediklerini belirterek, "Şu an maalesef Galatasaray çok önemli bir sorun yaşıyor. Galatasaray'ın durumunu çözmek için de uğraşıyoruz. Sırada diğer kulüpler de var. Çıkacak yasa, kulüplerin borcunu 10 yıla bölmez ise futbol adına faydası olmaz. Ben de başkanlığım dönemimde hatalar yaptım. Hatadan dönmek önemli. Çıkacak yasanın, kulüplerin banka ve vergi borçlarını yapılandırması gerekir" dedi.

ORMAN'DAN ÖZBEK'E JEST

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman konuşmasında, "18 Süper Lig kulübü ortaklaşa büyürse bir yere gelebiliriz. Spor adamı olmak, futbolu büyütmeyi bilmekten geçer. Onun için Dursun Bey (Özbek) gibi bir zihniyetle rekabet etmekten büyük bir keyif alıyorum" dedi. Özbek, Orman'ın sözlerine, "Ben de değerli başkanım için aynı şeyleri söylüyorum. Tarzınızı çok beğeniyorum" şeklinde karşılık verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şansımız Cumhurbaşkanımız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN