Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Gidişimiz gidiş değil'

Dursun Özbek: "Bugüne kadar G.Saray'ı yönetenler bazı şeyleri iyi yapmadı. Ben söz veriyorum, mayıs sonunda GS Sportif AŞ'nin zararı 10 milyon Euro'nun altında olacak"

Giriş Tarihi: 11.2.2016
'Gidişimiz gidiş değil'
Galatasaray Başkanı Özbek, Divan'da röntgeni çekti

Şubat ayı Divan Kurulu Toplantısı'nda konuşma yapan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, "Yönetimler UEFA uyarılarını dikkate almamış. UEFA da, 'yeter' dedi. 4 Aralık'a bize gün verdiler, 'gelin bize ne olduğunu açıklayın' dediler. O günkü şartlarda yönetimlerin hazırladığı raporlarla, UEFA'nın elindeki veriler uyuşmamaktadır" ifadesini kullandı. Özbek sözlerine şöyle devam etti: "Bize 1+1 Avrupa'dan men cezası vermek istiyorlar. UEFA, kuruşuna kadar doğru tutulmuş bir sistemimiz olduğunu söyleyip bize teşekkür etti. Maddi zararların sportif anlamda cezalandırılmasını doğru bulmuyorum. Bu ceza Galatasaray'a bir fayda getirmeyeceği gibi UEFA'ya da bir fayda getirmeyecektir." 23 Şubat'taki görüşmeye dikkat çeken başkan Özbek, "Futbol dünyasının yakından tanıdığı avukat Jean Louis Dupont ile gideceğiz. Gidişimiz iyi gidiş değil. Bugüne kadar Galatasaray'ı yönetenlerin bazı şeyleri iyi yapmadığını, başaramadığını düşünüyorum. Bu sezon basketbolda 6 milyon Euro'luk bir bütçeyle oynuyoruz. Seneye bunu 3 milyon Euro seviyesinde tutacağız. Size söz veriyorum. 31 Mayıs 2016'da Galatasaray Sportif AŞ'nin zararı 10 milyon Euro'nun altında olacak" diye konuştu.

TAKSİM'DE ASSINLAR

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, "Özellikle futbolun şike olaylarıyla ilişkilendirilmesine son derece karşıyım. UEFA'nın bu tip uygulamalara neden hassas olduğunu açıkladım bir TV kanalında yanlış anlaşıldı. TFF de beni PFDK'ya sevk etti. İsterlerse bana müebbet versinler, isterlerse Taksim Meydanı'nda assınlar, Galatasaray değerlendirinden ödün vermem" diye konuştu.

YILDIRIM'A AĞIR GÖNDERME!

Galatasaray Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, Aziz Yıldırım'ın sarı-kırmızılı kulüp ile ilgili söylemlerine tepki göstererek, "Galatasaray tarihine baktım, 111 yılda hiçbir Galatasaray Başkanı şike nedeniyle hapse girmemiştir. Kulübümüze atılan şike ithamını aynen kendilerine iade ediyoruz" dedi. Aktar, sarı-lacivertli yöneticilerin G.Saray - F.Bahçe maçları öncesi 'Galatasaray bizim düşmanımız' söylemlerinde bulunduğunu vurgulayıp, "Kadın basketbol maçındaki federasyonun yanlış lisans uygulamasında 'Galatasaraylılar sahtekarlık yapmıştır' diyecek kadar saygısız ifadeleri kullanabilmişlerdir" diye konuştu.

300 BİLEKLİK GELDİ 180'İ SATILABİLDİ

Dursun Özbek'in UEFA tehlikesi ile ilgili bilgi verdiği Divan Kurulu Toplantısı'na 300'ün üzerinde üye katıldı. 'Tek Bilek Tek Yürek' kampanyasına katkı için Divan'a 300 bileklik getirilirken Divan sonrasında sadece 180'inin satıldığı tespit edildi. Birçok üye bilekliklere rağbet göstermezken, Galatasaray taraftarı söz konusu duruma sosyal medya aracılğı ile isyan etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Gidişimiz gidiş değil'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN