Cezaya erteleme talebi

Siyah-beyazlı yönetim, Marcelo'nun cezasının ertelenmesi için federasyona başvuruda bulundu. Konunun takipçisi olunacağı da altı çizilerek vurgulandı

Giriş Tarihi: 12.2.2016
Cezaya erteleme talebi
Kulübün açıklamasında maçın iki kritik pozisyonu için de şu ifadeler kullanıldı: "Rakip oyuncunun eline çarpan top ve hemen ardından Cenk Tosun'a yapılan faul görülmeyerek penaltı çalınmaması kusuru aşan vahim bir karardır. Ayrıca çıplak gözle bile fark edilen ofsaytı göremeyen hakem heyetinin bu pozisyonun ardından Marcelo'ya gösterdiği kırmızı kart maçın skorunu ve Beşiktaş'ın oyunda kurduğu hakimiyeti ortadan kaldırmaya yönelik bilinçli bir karar algısı yaratmıştır. Gerekli başvuruyu yaparak Marcelo'nun oynamama cezasının ertelenmesini talep ettik ve takipçisi olacağız."

*
BİR GÖRÜŞ

Beşiktaş-Konyaspor maçının yorumcusuydunuz... Marcelo'nun atıldığı pozisyonu nasıl değerlendiriyorsunuz? Beşiktaş'ın itirazından nasıl bir sonuç çıkabilir?

İtirazdan netice çıkmaz

Marcelo'nun pozisyonun başlangıcında Konyalı futbolcu ofsayt durumundaydı. Yardımcı hakem bu pozisyonu kaçırdı. Devamındaki faul ve bariz gol şansından dolayı çıkan kırmızı kart ise doğru karardı. Bu durumu maçı yorumlarken de fark etmiş, aynı fikri söylemiştim. Beşiktaş yönetiminin itirazına gelirsek... Yardımcının ofsayt pozisyonunda yapmış olduğu hata, daha sonra gerçekleşmiş karta engel teşkil etmez. Marcelo bence cezalı duruma düşer. Sonuçta kural hatası yok. Bu itiraz bir netice getirmez.

Ömer ÜRÜNDÜL

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cezaya erteleme talebi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN