Martı önlemi

Vodafone Arena'da daha önce şeffaf olacağı açıklanan çatı kaplamasından, stadın martıların ve diğer kuşların uçuş alanında olması nedeniyle vazgeçildi

Giriş Tarihi: 15.2.2016
Martı önlemi
Beşiktaş yönetimi, Vodafone Arena'nın çatı kaplama 'membran' işleminin daha önce şeffaf olacağını açıklamış ancak bundan vazgeçilmişti. Bunun sebebinin ise martılar olduğu açıklandı. Çatı ihalesini alan firmanın hazırladığı raporda, "Bizim için şeffaf ya da mevcut şekilde olması farketmez. Ancak stat mevcut konumu, yani boğazın kenarında olması nedeniyle martıların uçuş alanı içinde. Şeffaf membran martıları ve diğer kuşları yanıltıyor. Uçuşlarına devam etmeleri sürekli membrana çarpmalarına ve ölümlerine neden olur. Bunun sayısı da az olmaz" yorumunu yaptığı belirtildi. Beşiktaş yönetimi ise hem çatı sistemini korumak hem de martıların zarar görmesini engellemek için şeffaflıktan vazgeçti.

ŞEFFAF MEMBRAN TEHLİKELİ
Güneş ışığını daha iyi alması için şeffaf olması planlanan membranlardan, özellikle martıların yarattığı tehlike dolayısı ile vazgeçildi. İhaleyi alan şirket, yeni sistemde de ışık sorunu olmayacağını siyah-beyazlı yönetimi bildirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Martı önlemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN