Türkiye'nin en iyi haber sitesi

- görüşmesi sona erdi

Başkanı ile beraberindeki yöneticilerin, muhtemel cezayı önlemek adına heyetiyle yaptığı görüşme sona erdi.

Giriş Tarihi: 23.2.2016 12:24 Güncelleme Tarihi: 23.2.2016 15:25
Galatasaray - UEFA görüşmesi sona erdi
için kritik toplantı bitti...

Başkan ve beraberindeki yöneticiler, Komisyonu tarafından 1+1 yıl Avrupa kupalarından men cezası istemiyle UEFA Hukuk Kurulu'na sevk edilmelerinin ardından son görüşmeyi yaptı.

İsviçre'nin Nyon kentinde bulunan UEFA Genel Merkezi'nde yapılan toplahtıya Başkan Özbek, Başkan Yardımcısı Eşref Alaçayır, Genel Sekreter Fatih İşbecer, Yönetici Ural Aküzüm'ün yanı sıra kulübü UEFA'da savunacak olan avukat Jean Louis Dupont da katıldı.

Heyet toplantıda, mali konularda son dönemde yaşanan iyileşmeler ve geleceğe dönük planları aktararak, UEFA'dan ek süre talebinde bulundu.

UEFA'nın kararını önümüzdeki günlerde açıklaması bekleniyor.

DURSUN ÖZBEK'TEN AÇIKLAMA

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, UEFA'yla yapılan son savunmanın ardından görüşmelerin olumlu geçtiğini söyledi.

UEFA ile yaptığı toplantıda, Finansal Fair-Play kurallarını ihlal ettiği için, Avrupa kupalarından 1+1 yıl süreyle men edilmesi istenen Galatasaray kulübünü, dünyaca ünlü avukat Dupont temsil etti.

İsviçre'nin Nyon kentinde UEFA yetkililerine savunmalarını sunan Galatasaray heyetinin adına konuşan Özbek, "Daha önceki toplantılarda anlattıklarımızı detaylandırarak son derece güzel bir savunma verdik. İyi bir netice almayı bekliyoruz. İki tarafın da birbirini anladığı bir toplantı oldu." şeklinde konuştu.

"BENCE CAS'A GEREK KALMAZ"

Görüşmelerden iyi bir netice alacaklarına inanan Özbek, "İki ayaklı bir aşama. Hakimler Kurulu'nun vereceği bir karar. Olumsuz bir durumda CAS'ta da durumu düzeltebiliriz. Ama bence gerek kalmaz." ifadelerini kullandı.

"UEFA'NIN CEZASI EN AĞIRI"

UEFA'nın Galatasaray için istediği cezanın en ağırı olduğunu belirten Özbek, "Muhtelif cezalar var. Biz burada onları da savunduk. UEFA'nın bize teklif ettiği ceza, cezaların en ağırı. Halbuki işin başında cezalardan en ağırını seçmenin yanlış olduğu görüşünü bildirdik kendilerine. Bunu da dikkate alacaklarına inanıyorum." dedi.

"BURAYA İKNA İÇİN GELDİM"

Başkan Özbek ayrıca, ceza alma ihtimalleri üzerine düşünmediklerini vurgulayarak ve "Daha cezayı almadık. Buraya gelme sebebim Galatasaray'ın ceza almamasına yönelik UEFA'yı ikna etmek. Henüz ortada bir ceza yokken ceza varmış gibi davranmak uygun olmaz." dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Galatasaray - UEFA görüşmesi sona erdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN