Boğmayın kurtarın!

Komisyon üyelerinden zaman isteyen Özbek, "Denizin ortasındayız. Bizi boğmaya mı çalışacaksınız, yoksa kurtaracak mısınız?" dedi

Giriş Tarihi: 28.2.2016
Boğmayın kurtarın!
Ligde ve Avrupa'da hedeflerini kaybeden ve taraftarın "İstifa" çağrısıyla zor günler geçiren G.Saray yönetimi bu hafta içinde UEFA'dan gelecek kritik kararı bekliyor. Mali kriterlere uymadığı için Avrupa'dan 1+1 yıl men cezası ile karşı karşıya kalan Galatasaray'ın geçtiğimiz hafta UEFA'daki toplantıda Başkan Dursun Özbek ve kurmaylarının savunmasında başka bir boyut da ortaya çıktı. Özbek'in komisyona, "80 milyon Türk, 30 milyon Galatasaray taraftarı sizin kararınızı bekliyor. Eski yönetimin suçunu bize ödetmeyin! Denizin ortasında hayatta kalma mücadelesi veriyoruz. Siz bizi boğmaya mı çalışacaksınız, yoksa el verip kurtaracak mısınız? Lütfen son kararınızı bunları düşünüp verin" dediği bildirildi. Bu arada Özbek'in, 1+1 cezanın gelmesi durumunda 19 Mart'taki mali genel kurulda olağanüstü kongre kararı alacağı kulislerde konuşuluyor.

CAS GARANTİSİ
G.Saray, Mayıs ayında kara geçeceklerini bildirip hazırladığı ek dosyayı rakamlarla hakimlere gösterdi. Başkan Özbek, Avrupa'dan men cezasının kalkmasını talep ederken, UEFA'ya, "1+1 yıl cezayı vermeyin. Biz kriterlerinize uyacağız. Eğer tekrar uymazsak ceza verin. Bu durumda CAS'a da gitmeyeceğiz ve cezamız neyse çekeceğiz" garantisini verdi. Bu dava için tutulan ünlü avukat Dupont, Avrupa'dan men cezası gelmesi halinde CAS'a gideceklerini UEFA yetkililerine bildirmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Boğmayın kurtarın!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN