5 yıl deselerdi!

G.Saray Başkanı Özbek, UEFA'nın 1 yıl men cezasının perde arkasını anlattı:

Giriş Tarihi: 10.3.2016
5 yıl deselerdi!
2014'te UEFA "5 yıl izleyelim" dedi, Ünal Aysal kabul etmedi

Şimdi biz gelen bir yıllık cezayı CAS'a götürüyoruz!

Geriye dönük araştırma için bir şirketle anlaştık

Bir milyon bileklik sattık. Hedefimiz 2.5 milyon bileklik

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Divan Kurulu'nda yaptığı konuşmada UEFA'nın 2014 yılı Mayıs ayında sarı-kırmızılı kulüple yaptığı izleme anlaşmasını, sonrasındaki süreci anlattı ve dönemin başkanı Aysal ile yönetiminin sorumlu olduğunu şu sözlerler ifade etti: "Savcılık, 2014'te yaptıkları inceleme sonrası izleme süresi verirken GS Sportif AŞ'nin o yıl kara geçeceğinin söylendiğini belirterek 'Eğer bize gerçek zararı söyleseydiniz, o gün 5 yıl izleme verebilirdik. Neden o zaman şeffaf olmadınız, gizlediniz?' dedi."

BAŞARI ÖYKÜSÜ DEĞİL

UEFA'nın, 1+1 yıl olarak teklif edilen cezayı 1 yıl olarak uyguladığını, 10 milyon Euro olarak talep edilen zarar sınırını da kaldırdığını aktaran başkan Özbek, "Buradan bir başarı öyküsü çıkartmaya çalışmıyorum. Elbette ki UEFA'dan hiç ceza almasaydık, bu bir başarı öyküsü olarak anlatılabilirdi ama işin sonuna gelmedik. Şimdi konuyu Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) taşıyoruz. Aynı savunmayı orada biraz daha kuvvetlendirerek yapacağız" diye konuştu.

MAAŞLAR 65 MİLYONA İNECEK

Özbek, "Tek Bilek Tek Yürek" kampanyası kapsamında satışı gerçekleştirilen bilekliklerde 1 milyonu aştıklarını duyurdu. Bileklik satışında mayıs ayına kadar 2,5 milyonu bulacaklarına inandığını anlatan Özbek, sporculara yapılacak ödemelerin tamamının 65 milyon Euro ile sınırlandırıldığını, önceden söz konusu maaşların 105 milyon Euro'ya kadar çıktığını ifade etti.

TAPULARIN YARISI

Taner Aşkın'ın eleştirisi sonrasında başkan Dursun Özbek tekrar kürsüye geldi. Dumankaya Grubu ile yapılan sponsorluk sözleşmesi ile ilgili açıklamada bulundu: "Sözleşme gereği para ve gayrimenkul almıştık. Yarısının da tapusu alındı. 10 milyon 10 milyondur. Yönetimin ileriye dönük planlaması olmadığı algısına üzülüyorum."

PARASINI VERİN!

Divan Üyesi Hayri Kozak kürsüden başkan Dursun Özbek'e dönerek "Hamza Hoca'nın görevine son verildi. Alacakları ödendi mi?" diye sordu. Başkan Özbek, hayır yanıtını verdi. Hayri Kozak, "Burak Yılmaz'ın transferinde 1 milyon Euro komisyon verildi mi?" diye yine kürsüden bu kez de yönetici Fatih İşbecer'e sordu ve "Evet" yanıtı aldı.

FANLARA KONTROL

Divan Kurulu üyesi Taner Aşkın'ın "Sosyal medyada Galatasaray halka açılsın kampanyaları yapıyor. Çok tehlikeli bir yere gidiyoruz. Fanları (taraftarları) kontrol altına almamız lazım" sözleri Galatasaraylı taraftarları çileden çıkardı. Sarı-kırmızılılar, kulüp üyelerinin tribünle kulüp arasına duvar ördüğünü ifade ettiler ve sarı-kırmızılı taraftarlar için "Fanları kontrol altına almamız" diyen Taner Aşkın'ı prostesto ettiler.

BORÇ 331 MİLYON DOLAR

Galatasaray Divan Kurulu toplantısında bir hafta sonra yapılacak Mali Kongre'de açıklanacak olan borç-alacak farkı da ortaya çıktı. Yönetici İsmail Sarıkaya üyelere yaptığı sunumda sarı-kırmızılı kulübün bugün itibari ile borç-alacak farkının net 331 milyon dolar olduğunu kaydetti.

200 BİN EURO FARK İÇİN!

SABAH Spor, dün Divan toplantısında Ünal Aysal döneminde UEFA'nın 5 yıllık izleme önerisinin kabul edilmediğini açıklayan G.Saray Başkanı Dursun Özbek'in flaş ifadelerinin perde arkasını bir yıllık men cezasının açıklandığı gün manşetine taşımıştı. SABAH ayrıca eski başkan Aysal döneminde UEFA'nın uyarısını, "İki yıl bize yeter. 200 bin Euro ceza ödeyelim" diyerek geçiştiren G.Saray, 4 yıllık takip ve 400 bin Euro cezayı kabul etse men olmaktan kurtulacaktı" satırlarıyla okuyucularına duyurmuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
5 yıl deselerdi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN