Türkiye'nin en iyi haber sitesi

18 kulüpten ıslak imza

Giriş Tarihi: 22.3.2016
18 kulüpten ıslak imza

Kulüpler Birliği Vakfı, teröre karşı birlik çağrısı ve Süper Lig A.Ş'nin işleyiş esasları üzerine istişarede bulunmak üzere İstanbul'da toplandı. Süper Lig A.Ş için ıslak imzalar atıldı

Kulüpler Birliği Vakfı dün İstanbul Çırağan Sarayı'nda gövde gösterisi yaptı. KBV Başkanı Göksel Gümüşdağ, Süper Lig A.Ş'nin zaman kaybetmeden hayata geçirilmesi konusunda hemfikir olduğunu vurgulayarak, "18 Süper Lig kulübünün bu düşüncesini, başkanlar düzeyinde ıslak imza altına almış durumdayız. Sayın Cumhurbaşkanımıza da arz edeceğiz. Yaklaşık 1.5 senedir geliştirmekte olduğumuz Süper Lig A.Ş modeli, doğal olarak öncelikle yayın haklarıyla ilişkilendirildi ve kamuoyunda kulüpler sanki sadece fazla gelir elde etmek için böyle bir işin içindeymiş gibi bir hava oluşturuldu. Bu kesinlikle doğru değil. Tabii ki yayın ihalesi modelin bir parçası ama amacımız kesinlikle bundan ibaret değil" dedi.

TERÖR SALDIRISINA SPOR DÜNYASINDAN TEPKİ YAĞDI

HARCAMALAR DENETLENMELİ

Kulüplerin birçoğunun zor durumda olduğunu belirten Gümüşdağ, "Kulüplerin daha fazla gelire ihtiyaçları var ama aynı zamanda parayı nasıl harcadıklarının da denetlenmesi gerekiyor. Yanlış stratejiler sonucu para harcama yöntemleri, kulüpler ve futbol ekonomisi için büyük krizlere sebep olabiliyor. İşte bunu engelleyecek dürüst, adil, şeffaf bir sisteme ihtiyaç var ve bunu tüm kulüpler kabul ediyor. Gerekli kanun çıktıktan sonra bu misyonu yönetecek sistemin adı, Süper Lig A.Ş'dir" ifadelerini kullandı.

7 MADDEDE MUTABAKAT

TFF ile Kulüpler Birliği Vakfı (KBV) arasındaki Mutabakat Zaptı şöyle:
1- TFF ve KBV işbirliğini ve diyaloglarını Türk futbolunun çıkarları için geliştirmek istemektedir.
2- Kulüplerin daha iyi finansal yapıya sahip olması, mevcut gelirlerin artması, borçların düzenlenmesi için gerekli prensipleri paylaşmaktadırlar.
3- Süper Lig A.Ş her türlü sponsorluk ve yayın haklarını organize edecektir.
4- Süper Lig A.Ş yönetimi KBV'den 5, TFF'den 3 üye tarafından oluşacak.
5- Yurtiçi yayın haklarından elde edilecek gelirin yüzde 4'ü TFF'ye aktarılacak.
6- TFF bünyesinde Mali Kontrol Kurulu kurulacak.
7- Mutabakat Zaptı imza tarihinden itibaren geçerli olacaktır.

"Aziz Yıldırım nerede" sorusu?

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın toplantıda olmaması ile ilgili soruya, sarı-lacivertli kulübün yöneticisi Şekip Mosturoğlu yanıt verdi: "Ben ve Mithat Yenigün, Fenerbahçe'yi temsilen buradayız. Fenerbahçe Kulübü de bu ailenin bir parçası."

'Teröre hayır' pankartı

Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ, gelecek hafta sonundan itibaren PTT 1. Lig ve Spor Toto Süper Lig'deki maçlara takımların "Teröre hayır" pankartıyla çıkacağını açıkladı.

Çırağan Sarayı'nda gerçekleştirilen toplantının ardından düzenlenen "Kulüpler Birliği Vakfı Süper Lig AŞ" paneli öncesi, kulüp başkanlarını sahneye davet eden Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ, teröre karşı kol kola hatıra fotoğrafı çektirerek, birlik çağrısında bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
18 kulüpten ıslak imza
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN