Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kenetlendik

18 kulübün temsilcisi; Türk futbolunun gelişimi ve ülkedeki barışa hizmet için el ele verdiklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise duyduğu memnuniyeti dile getirdi

Kenetlendik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kulüpler Birliği Vakfı'nı kabul etti. Mabeyn Köşkü'ndeki tarihi buluşmada Süper Lig A.Ş, Kulüpler Yasası ve terör konusu masaya yatırıldı

Kulüpler Birliği Vakfı, dün önce Süper Lig A.Ş'nin kurulması için bir araya gelip, Mutabakat Zaptı'nı imzaladı, ardından da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a gitti. Mabeyn Köşkü'ndeki kabul 15.40'ta başladı. 18 kulübün ıslak imzasının yer aldığı TFF ile Kulüpler Birliği Vakfı arasındaki Mutabakat Zaptı, Erdoğan'a sunuldu, ardından da teröre karşı yapılacak çalışmalar konusunda bilgi verildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Türk futbolunun sorunlarını çözme konusunda birlikte hareket etmeniz ve fikir birliği içinde olmanız son derece önemli. Süper Lig AŞ ile kendinizi yönetmeniz ve sorumluluk almanız yerinde bir karar. Bu yapılanmayı yaparken ve gelirleri artırırken, denetimi ve kontrolü iyi sağlamak lazım. Türk futbolu önemli bir süreçten geçiyor. Kulüpler Yasası'na geçişte yaşanan sıkıntıları biliyoruz. Bunun en iyi şekilde çözümünün de takipçisiyiz" dediği öğrenildi. Terör konusuna sadece spor kulüplerinin değil, tüm toplumun hassasiyet içinde yaklaşması gerektiğini belirten Erdoğan'ın, "Derbinin ertelenmesi taraftarlarımızın can güvenliği açısından gerekliydi. Sizlerin de maçlara pankartla çıkma düşünceniz, vereceğiniz mesajlar tabii ki önemli. Hem ülkenin hem de futbolun daha iyi yerlere gelmesi en büyük hedefimiz" dediği kaydedildi.

10 NİSAN'DA VODAFONE ARENA'DAYIZ

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, görüşmede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Vodafone Arena'nın açılışına davetlerini tüm başkanların önünde bir kez daha hatırlattı. Erdoğan da, "Programımıza aldık. Bir aksilik olmazsa, kısmetse 10 Nisan'da Vodafone Arena'yı yerinde göreceğiz" dedi. Böylelikle Beşiktaş'ın yeni stadının çifte açılışından ilki 10 Nisan'da gerçekleşecek. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da davet edildiği açılışa, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan'ın da katılması bekleniyor. Kulüpler Birliği'nde yer alan tüm takımlar da açılışa davetli. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman bugün saat 10.30'da stat tarihiyle ilgili resmi açıklama için basın toplantısı yapacak.

TAM DESTEK VERİYORUZ

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ kabul sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Teröre karşı beraberliğe ihtiyacımızın olduğu bir zamandayız. Dolayısıyla tek vücut, tek ses olmamızın önemli olduğunu düşünüyoruz. Kulüpler Birliği Vakfı olarak o beraberliği, gerek Fenerbahçe olayında gerekse diğer olaylarda gösterdik. Önümüzdeki hafta tüm lig maçlarına "Teröre Hayır" pankartıyla çıkılacak. Teröre karşı, emniyet güçlerimiz ve silahlı kuvvetlerimizin yürüttüğü mücadeleye tam destek veriyoruz."

ATA SPORLARINA DA SAHİP ÇIKMALIYIZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki akşam TRT Haber'de yayınlanan "Cumhurbaşkanı'nın Gençlerle Buluşması" isimli programda soruları yanıtladı. Erdoğan, Türkiye'de spor denilince akla ilk gelen şeyin futbol olduğunu belirtirken, okçuluk, at binme gibi ata sporlarını devam ettirmenin de çok faydası olduğunu söyledi. Türkiye'de futbola düşkünlüğün çok fazla olduğunu aktaran Erdoğan şöyle konuştu: "Bu hakikaten farklılık arz ediyor ama başarıya gelince ne yazık ki o oranda bir başarı söz konusu değil. Orada da dökülüyoruz. Bunu tabii aşmak gerekiyor. Örneğin güreşte bir zamanlar çok çok iyiydik. Güreşte de şu anda iyiyiz diyemem. Asrın güreşçisi Hamza Yerlikaya, şu anda benim danışmanım, onu yanıma aldım. Dedim k igüreşe yeniden bir ivme kazandıralım, bir hareket getirelim. Baskette iyi bir gelişmemiz var. Bu konuda da Hidayet arkadaşımızı, yine Cumhurbaşkanlığı danışmanı olarak onu ayrıca yanıma aldım. Yani bu geleceği olan spor branşlarına biraz yükleneilm istiyorum. Mesela bizim bireysel güreş ve kolektif sporlarda bir adım atmamız lazım."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kenetlendik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN