Fatih Terim: Neden ısrarla Volkan'ı...

Giriş Tarihi: 23.3.2016 20:00
Fatih Terim: Neden ısrarla Volkan'ı...

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, yarın oynanacak İsveç maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında 'Volkan Demirel' hakkında sorulan bir soruya ''Neden ısrarla Volkan'ı soruyorsunuz?'' dedi.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ve Oğuzhan Özyakup İsveç maçı öncesi basın toplantısı düzenledi.

TERÖRE LANET MESAJI

Sözlerine terörü kınayarak başlayan Fatih Terim, "Öncelikle ülkemde ve dünyada terör saldırılarında hayatını kaybetmiş tüm insanların mekanı cennet olsun. Bir kez daha çok yüksek sesle, terörü, teröre destek verenleri ve bundan faydalananları şiddetle kınıyorum. Ümit ederim bir daha Allah bize böyle şeyler göstermez. Bugün futbolu detaylıca konuşmak isterdim ama bildiğiniz gibi bazen böyle dünyada ve ülkemizde olup bitenler buna engel oluyor. Yine de yaşam devam ediyor gerçeğinden yola çıkarak işimizi yapmak ve hedeflerimizi gerçekleştirmek için elimizden geleni takımca ve ülkece yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz" dedi.

ÇOK CİDDİ EMEK HARCADIK

Terim, "Güçlü olmak, yaralarımızı sarmak ve varlığımızı, geleceğimizi korumak zorundayız. Hazırlık maçının sorularına geçmeden önce birkaç bilgi paylaşmak istiyorum. Eleme maçlarından bu yana Euro 2016 için çok ciddi emek harcadık ve bazı projeler hazırladık. Dünya futbolu, Türk futbolu, maçlar, oyuncular, yeni teknikler, taktikler, performans analizleri, sağlık konuları, mental konular ile aklınıza gelmeyecek incelikte birçok detay üzerinde çalıştık" ifadelerini kullandı.

VOLKAN DEMİREL AÇIKLAMASI

Volkan Demirel'in neden milli takımda yer almadığı sorusuna Terim, "Durum çok net. Bir milli takım var, seçeceğimiz oyuncu sayısı belli. Çağırdığımızdan daha fazla çağırmadığımız var. Yalnız, niçin Ahmet Mehmet'i sormuyorsunuz da ısrarla Volkan'ı soruyorsunuz? Bir kez daha söylüyorum: Çağırdığımızdan fazla çağırmadığımız var. Kimseyi sormuyorsunuz, onu soruyorsunuz. Ben söyleyeyim size: Siz bundan besleniyorsunuz. Medya üzerinden haber gönderecek değilim. Buradan haber göndereyim. Medya üzerinden haber gönderirsem sizin istediğiniz olacak. Buna izin vermeyeceğim. Biliyorsunuz, Volkan'la ya da diğer çağırmadığımız arkadaşlarla ilgili gerekçeler sıralamak ve medya üzerinden beyanat vermek benim tarzım değil. O nedenle kusuruma bakmayın" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fatih Terim: Neden ısrarla Volkan'ı...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN