Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sportif çare!

Tesisleşme atağındaki Cimbom, futboldaki başarı için de yol haritasını belirledi: Geniş yetkilerle göreve getirilecek yabancı bir sportif direktör yeni hocayı da belirleyecek

Giriş Tarihi: 25.3.2016
Sportif çare!
Galatasaray'ın mali genel kurulunda üyelerin çoğunluğunun ibra ettiği Dursun Özbek ve yönetimi, kongre sonrası toplantıda buluştu. Futbol takımına eleştirileri dikkate alan Özbek'in yönetimine, "Sportif olarak başarısız beyler" derken yeni yol haritası oluşturduğu ortaya çıktı. A Takım'a Semih-Emre ikilisinden sonra hiç oyuncu veremeyen altyapıda ilk operasyonu yapan yönetim, Jan Olde Riekerink'le uzun süreli sözleşme yapmıştı. Geçici olarak A Takım'ın başına geçen Riekerink yeni sezonda altyapıya Hollanda modelini aşılamaya çalışacak.

İŞTE İL İL TÜRKİYE'NİN TARAFTAR HARİTASI

TOPLANTILARA DA KATILACAK

A Takım ise yeni sezonda kesinlikle yabancı bir teknik adama teslim edilecek. Yönetim ayrıca futbol aklı olarak da yine yabancı bir sportif direktörü göreve getirmeye kararlı. Futbolun patronu olacak sportif direktör; hoca seçimi, transferler ve sözleşmelerden sorumlu olacak. Teknik direktör yeni sportif direktöre bağlı çalışacak. Sportif direktör de her salı günü TT Arena'daki yönetim toplantısında bilgilendirme yapacak.

EURO 2016'NIN EN ÇOK PARA KAZANAN HOCALARI

CENK ERGÜN'LE DEVAM KARARI MUTLU ETTİ

Başkan Dursun Özbek yeni sezonda uygulamak istediği futbol modelini Cenk Ergün'le denemiş ancak başarılı olamamıştı. Mustafa Denizli'nin Florya'da istemediği Ergün ofisini Arena'ya taşımıştı. Ancak UEFA sürecine çok hakim olan Ergün, kulübün mali yapısını düzeltmesine yardım edecek ve Florya'da yine oyuncuların dertleştiği ağabeyi olacak. Bu karar özellikle futbolcular tarafından memnuniyetle karşılandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sportif çare!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN