Şampiyonluktan DAHA FAZLASI

Giriş Tarihi: 21.5.2016
Şampiyonluktan DAHA FAZLASI

Umut Güner: “Şampiyonluk bizim için büyük başarı. Ama bana sorarsanız, bu stadı bitirmek bir şampiyonluktan daha fazlası...”

taraftarı çok bekledi yeni mabetlerini. O kadar çok bekledi ki inşaatın canlı yayını gece gündüz izledi. 'O kupa yeni statta kalkacak' sözü veren Fikret Orman ve Umut Güner, gecesini gündüzüne katıp, evlerini adeta şantiye alanına taşıdı! İşte Vodafone Arena'nın inşaatından sorumlu yönetim kurulu üyesi Umut Güner, o zorlu günleri Sabah'a şu sözlerle anlattı:

Beşiktaş'ın dönüm noktası
"Başkanımız Sayın Fikret Orman şu tespiti yapmıştı; 'Biz bu stadı yıkıp bir an önce yapmazsak, ve Galatasaray ile aramızdaki gelir farkını kapatmamız mümkün değil. stadını yaptıktan sonra 15 yılda bizden yaklaşık 500 milyon dolar daha fazla kazandı. Eğer bu stadı yapmazsak fark kapanmayacak. Ancak bu stadı bitirdiğimiz gün Beşiktaş'ın dönüm noktası olacak.' Evet Vodafone Arena'nın inşaatının bittiği gün, Beşiktaş'ın dönüm noktasının olduğu gün oldu."

Bu stat Beşiktaş'ın 2016 değil, 2056 vizyonudur!
"Beşiktaş artık bu stat sayesinde taraftar ve mali gücünü arkasına almıştır. Bu stat Beşiktaş'ın 2016 değil, 2056 vizyonudur. Bu arena, önümüzdeki 40 yıl boyunca yaşanmamış büyük başarılara şahitlik edecektir. Evet kolay olmadı bu stadı bitirmek. Güzel olan hiçbir şeye ulaşmak zaten kolay değil. Başkanımız, yönetim kurulumuz, çözüm ortaklarımız, stat çalışanlarımız ve stadın inşaatında şehit olan dostumuz olmak üzere herkesin büyük emeği var bu eserde. Çağrımıza kulak verip 144 locayı ve 20 binden fazla kombineyi, herkesin 'Bu stat bitmez' denildiği ortamda bize inanıp alanların da payı büyük."

Cumhurbaşkanımız'dan çok büyük destek gördük
"Birçok bürokratik engel yaşadık vehepsini teker teker aştık. Başkanımız Sayın Fikret Orman'ın dediği gibi herkesten katkı gördük. Ancak en büyük desteğimizi de Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dan gördük. Bu seneki şampiyonluk bizim için büyük bir başarı. Ama bana sorarsanız, Vodafone Arena'yı bu şartlarda bitirip, hizmete sunmak, şampiyonluktan çok daha fazla anlamı olan bir başarıdır. Boğazın incisine, bu sene ligde yaşadığımız başarı gibi Avrupa'da da nice şampiyonluklar yakışır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şampiyonluktan DAHA FAZLASI
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN