Rıdvan Dilmen'den haber var! İşte son durumu...

Sabah gazetesi yazarı Rıdvan Dilmen geçirdiği ağır rahatsızlık nedeniyle ameliyat masasına yattı.

Giriş Tarihi: 24.5.2016 14:38 Güncelleme Tarihi: 24.5.2016 17:24
Rıdvan Dilmen'den haber var! İşte son durumu...

Geçtiğimiz günlerde Sabah gazetesindeki köşesinde hastalığını duyuran ve 3 ay boyunca tedavi olacağını belirten eski cu ve spor yorumcusu Rıdvan Dilmen ameliyat oldu.

Geçirdiği ağır hastalık nedeniyle Liv Hospital'da 3 saat süren bir ameliyat olan Rıdvan Dilmen hakkında konuşan doktorları durumunun gayet iyi olduğunu vurguladı.

Rıdvan Dilmen yaptığı açıklamada boynunda bir rahatsızlıktan dolayı 3 aylık bir tedaviye başladığını, bu sürede yazılarına devam edeceğini belirtmişti.

DOKTORUNDAN İLK AÇIKLAMA

Ameliyatın ardından açıklamada bulunan Prof. Dr. Oktar Asoğlu, Dilmen'in lenf bezlerinin koruyucu amaçlı çıkartıldığını açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde ciddi bir sağlık sorunu olduğunu açıklayan spor yorumcu Rıdvan Dilmen bugün özel bir hastanede ameliyat oldu. Yaklaşık 4 saat süren ameliyatın ardından açıklama yapan Prof. Dr. Oktar Asoğlu, Dilmen'in sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdi.

Asoğlu, ameliyatın başarılı geçtiğini belirterek, "Boyunda yer alan sağ tarafta, bademcik dediğimiz bölgede bir hücresel dönüşüm şüphesi nedeniyle o bölge çıkartılmış yine koruyucu amaçlı bölgesel lenf bezleri temizlenmiştir. Ameliyatı çok başarılı geçmiştir. Yaklaşık 3 ya da 4 gün daha hastanemizde misafir olduktan sonra kendisi tekrar aranıza dönecek. Bu birkaç günlük süreç içerisinde patoloji raporları da elimize geçtikten sonra ek bir tedavi gerekip gerekmeyeceğine hastanemizde mevcut olan arkadaşlarımızla ortak toplantıda karar vereceğiz. Bugün için söyleyebileceğimiz şey, güzel bir ameliyat geçirdi. Kendisinin genel durumu oldukça iyi. Morali yerinde. Sevenleri yanından hiç ayrılmıyor. Kısa bir süre sonra da hastanemizden taburcu etmeyi planlıyoruz. Bölgesel lenf bezleri koruyucu amaçlı çıkartıldığı için yaklaşık olarak ameliyat bir buçuk iki saat civarında sürdü ama hastalar ameliyathaneye girdiği zaman belirli bir hazırlık safhası var, uyanma safhası var. Onları eklediğimiz zaman 3 buçuk-4 saate çıkıyor. Çok başarılı bir ameliyat geçirdi" diye konuştu.

GEÇMİŞ OLSUN RIDVAN DİLMEN

RIDVAN DİLMEN'DEN ÜZÜCÜ HABER

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rıdvan Dilmen'den haber var! İşte son durumu...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN