Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kılavuzu feda oldu

Giriş Tarihi: 30.5.2016
Kılavuzu feda oldu

Oyuncu giderlerini düşüren ’un yeni hedefi, Akyazı Stadı’nın standartlarını Vodafone Arena seviyesine çıkarmak

Gelecek sezon için kolları sıfırdan sıvama kararı alan , üç yıl önce başlattığı 'feda projesi'nin ardından şampiyonluk ipini göğüslemeyi başaran 'ı örnek seçti. Yapımına devam edilen Akyazı Stadı da, Vodafone Arena standartlarında olacak. Bordomavililer, ilk etapta Beşiktaş'ın yıllar önce yaptığı gibi bir 'feda' projesi başlatıp oyuncu giderlerini aşağıya çekti. Ardından takımın iskeleti kurulduktan sonra yapılacak olan nokta takviyelerle uzun vadede şampiyonluğa oynamak isteyen bordo- mavililerde başkan Muharrem Usta, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ile fikir alışverişinde bulundu. Beşiktaş'ın başarısının önemli ve örnek alınması gerektiğini düşünen başkan Usta bunu kesinlikle kendilerinin de hayata geçirmeleri gerektiğini söyledi.

DÜŞÜNÜLEN DEĞİŞİKLİKLER:
* Çim, hibrit çim olarak değiştirilirken, zemin altında 10 milyon TL maliyetli ısıtma, soğutma ve su drenaj sistemi kurulacak.
* Stadyumda ikinci sınıf olan çim, koltuklar ve skorboardun kalitesi Beşiktaş'ın stadıyla aynı seviyeye getirilecek.
* Stadın yanına yapılan 7 antrenman sahasının zemini de yine hibrit yapılarak, Avni Aker'de oynanacak olan maçlarda oyuncuların saha zeminine daha çok uyum sağlaması amaçlanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılavuzu feda oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN