Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yılmaz Vural'dan o isimlere tepki!

'un Vartaş 'la oynadığı maçın ardından yaptığı açıklamalar tepki çeken Yılmaz Vural, SABAH'a konuştu.

Giriş Tarihi: 30.5.2016 15:17 Güncelleme Tarihi: 30.5.2016 15:21
Yılmaz Vural'dan o isimlere tepki!

Adana Demirspor'la Süper Lig'in kapısından dönen teknik direktör Yılmaz Vural, 2015-2016 pro lisans kursiyerlerinin kendisine yönelik yayınladığı bildiriye SABAH aracılığı ile yanıt verdi.

TEPKİ ÇEKEN SÖZLER VE O TEPKİ!

Vural'ın 'la oynanan yarı final maçının ardından yaptığı "Taraftarlarımıza söyledim 90 dakika sabredin, 91.dakika maç bittiğinde anamıza avradımıza küfür edin" sözlerine tepki gösteren kursiyerler "Tüm spor müsabakaları sonucu ve niteliği ne olursa olsun oyunculara, antrenörlere ve diğer paydaşlarına, en değerli varlığı ailelerine küfür etme hakkını kimseye vermez. Ayrıca böylesine büyük kitlelerin önünde yapılan bu tür davranış ve açıklamalar gelecek nesiller için çok kötü örnek teşkil etmektedir" cümlelerini içeren bir bildiri yayınladı.

"İRONİNİN NE OLDUĞUNU BİLMİYORLAR"

Konuyla ilgili ulaştığımız Yılmaz Vural ise sözlerindeki ironiyi anlayamayan antrenörlere tepki gösterirken "Kardeşlerimizin birlikte olmaları çok hoşuma gitti. Bunun bir hocalarına karşı olması da düşündürücü. Bu tepkileri antrenörlerin sorunları üzerine olsa daha isabetli olurdu. Şunu da kendileri daha iyi biliyor ki küfürü şiddeti kanunlar bile engelleyemedi. Burada genç nesil antrenörler ironinin ne olduğunu bilmiyorlar. Kimse kendisine küfür ettirmeyi ister mi? Bir takım var, bundan evvelki maçlarında taraftar ilişkisi kopuyor. Bırak küfürü, hakeme saldırmanın olduğu bir ülkede... Kayıp çok acı ama taraftarımız bir tek kötü söz olmadan sahadan ayrılabiliyorsa onlar benim ne dediğimi çok iyi anlıyor. Taraftarımız orada gereken mesajı onlardan daha iyi anlıyor yani." dedi.

"ANAMA AVRADIMA KÜFÜR ETTİRİR MİYİM HİÇ?"

Yılmaz Vural gündeme oturan sözlerine de açıklık getirirken, "O bir ironidir. Biz küfürü engelleyemiyoruz. 'Ne olur bekleyin, tepkilerinizi maçın sonuna bırakın.' Vermek istediğimiz mesaj bu. Şimdiki nesil değiliz, eski nesiliz biz. Anama avradıma küfür ettirirmiyim hiç." şeklinde konuştu.

"GENÇ ANTRENÖRLER BİR ŞEYLER ÖĞRENMEYE ÇALIŞSINLAR"

Tecrübeli teknik adam, kursiyerlerin birlik olarak Türkiye'deki antrenörlerin kötü çalışma şartlarına tepki göstermesi gerektiğini söylerken sözlerini şöyle sürdürdü: "Birlikte oldukları konunun içeriğine bak. Antrenör haklarının gaspedildiğine teki gösterceklerine, lisanssız adamların çalışmasına tek göstermeyecekler. Beni çok üzdü. Bu kadar düşüncesiz bir şey olur mu? İki günden bu yana evden çıkamıyorum. İnanılmaz bir sıkıntı oldu. Kendimden çok oraya 400 kilometre, 25 bin insan geldi. Çok önemli bir şey. Hangi taraftarı oraya getirebilirsiniz. Yönettikleri takımlar 2 bin kişiye oynuyor. Bir şeyler öğrenmeye çalışsınlar."

"ÖNCELİĞİM ADANA DEMİRSPOR"

Yılmaz Vural 'la olan geleceği hakkında ise şunları söyledi:

" Demirspor ile aramızda çok farklı bir bağ var. Hiçkimseye sitem edecek durumda değilim. İdareciler sözleri tuttu, oyuncular ellerinden geleni yaptı. Adana Demirspor ile hiç para karşılığı anlaşmadım. Lige çıkarsak siz takdir edin dedim. Tamamen başarıya dayalıydı. Sonuna kadar getirdik ama Alanyaspor'la 30 kere oynayalım bizi elemeleri mümkün değil. Efendilikten kaybettik. Şu anda herkes yaşanan sıkıntıyı üzerinden atmaya gayret ediyor. Kendimize gelelim... Lige çıkarsak diye sözleşmemiz vardı. Önceliğimiz Adana Demirspor olacak."

Serkan AKKOYUN / Sabah.com.tr

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yılmaz Vural'dan o isimlere tepki!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN