Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bizim de 500 milyon taraftarımız olsun

Abramovic’e, “20-25 milyon taraftarımız var” dediğimde; “Bizim 500 milyon taraftarımız var” karşılığını verdi. Şaşırdım… Endonezya’da Chelsea taraftar kartı çalışması yapmışlar, 30 milyon rakamını bulmuşlar. Biz de bunu neden yapmayalım!

Giriş Tarihi: 1.6.2016
Bizim de 500 milyon taraftarımız olsun
'a yeni bir stat kazandıran, şampiyonluk getiren Fikret Orman, artık daha büyük düşünüyor… Hedef, 'Dünya Kulübü' olmak… Bunu nasıl yapacağını da şöyle anlatıyor: "Chelsea Başkanı Abramovic ve Mübariz Mansimov'la Londra'da sohbet ediyoruz. Ben '20-25 milyon taraftarımız var, çok özel bir taraftara sahibiz' dedim. Kendisi 'Bizim 500 milyon taraftarımız var' deyince şaşırdım. Nasıl başardıklarını sorduğumda anlattı. Endonezya'da Chelsea taraftar kredi kartı çalışması yapmışlar, 30 milyon rakamını bulmuşlar. Dünya kulübü olmak, günümüz dünyasında başarıyla birlikte maddi dönüşümü sağlamakla olur. Endonezya, Müslüman bir ülke, Malezya, Mısır, Bosna, Arnavutluk… Bunlar bizim için de hedef ülkeler olmalı. Çin büyük bir pazar ve milyonlarca Türk var. İran'da milyonlarca Türk var. Azerbaycan çok önemli. Beşiktaş sevgisini oralara taşımak adına projeler yapacağız. Belki oralarda maç oynayacağız, kampa gideceğiz, özel organizasyonlar yapacağız."

SİNEMA VE DİZİLERLE HALKA ULAŞACAĞIZ
Hababam Sınıfı'nın li oluşu, ezeli rakibimize çok şey kazandırmıştır… Öyle ki bugün bile 'nin maçlarında Hababam Sınıfı'nın müziği çalıyor. Bir dönem insanlar o filmlerden etkilenip Fenerbahçe'ye gönül vermiştir… Biz de bu yolu kullanmalıyız. Kemal Sunal'ın Beşiktaşlı olduğu filmler, uzun yıllar reyting rekorları kıran Çocuklar Duymasın dizisindeki Haluk karakteri, Kardeş Payı ve son dönemde de Poyraz Karayel dizisiyle Beşiktaş'ı çocuklar sevmeye başladı. Bundan sonra elimizden geldiği kadar film, dizi ve reklam işlerinin içinde olacağız. Çünkü artık özellikle Türk dizileri Ortadoğu'da, Orta Asya ve Batı Avrupa'da büyük ilgi görüyor. Rekor bir izlenme var. Dizilerle birlikte oradaki halka Beşiktaş'ı tanıtacağız. Dünya kulübü olmak adına her türlü projeye açığız.

RAKİPLERLE GÜÇLÜYÜZ
"Biz rakibin tökezlemesine sevinecek bir camia değiliz"
"Nasıl siyah-beyazı, gece-gündüzü tamamlıyorsa ve yan yana geldiklerinde daha bir anlam kazanıyorsa biz de rakiplerimizle birlikte büyüğüz. Onlarla birlikte daha güçlüyüz. Ben Galatasaray ve Fenerbahçe ile verdiğimiz rekabetten mutluluk duyuyorum. Fenerbahçe'de de Galatasaray'da da sevdiğimiz ve çok saydığımız değer verdiğimiz dostlarımız var. Ne Aziz Yıldırım Bey'e ne de bir başkasına cevap verip polemiğe girmeye gerek yok. Biz; rakiplerimizin tökezlemesine, düşmesine sevinecek bir camia değiliz. Rakibin güçlü olmasından rahatsızlık duyan bir Beşiktaş değil, aksine varlıklarından keyif alan bir Beşiktaşız... İyi bir rakibin bileğini büktüğün zaman daha fazla onurlanırsın. Onlar iyi ve güçlü olsunlar. Biz daha da güçlü olalım ve kazandığımız zaferler daha bir anlam kazansın."

OLİMPİK KÖY KURUYORUZ
"12'ye yakın proje masamızda hayata geçmeyi bekliyor"
"Henüz farkına varamadılar; Bakırköy'de E5'in yanında Adliye Sarayı'nın altındaki araziyi ve tesisleri, yatırımla Beşiktaş'ın Olimpik Köyü haline getiriyoruz. Amatör branşlar şaha kalkacak. İstanbul'un göbeğinde büyük bir adım atmış olacağız. Yine Gerede'de kayak merkezi, otel ve sahalardan oluşan bir kompleksi aldık. Orayı da Türk sporuna ve turizmimize kazandıracağız. Çin'de temsilcilik ve Kartal Yuvası projesi, Uzakdoğu ülkelerinde dernekler, Beşiktaş'ın efsanelerinin belgesellerinin çekilmesi, kitaplarının yazılması, çocuk filmleri ya da kitapları, Vodafone Arena'nın Dolmabahçe'ye gelecek turistlerin tur programlarına dahil edilmesi gibi zaman içinde hayata geçecek 12'ye yakın projemiz var."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bizim de 500 milyon taraftarımız olsun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN