karıştı

Şampiyona öncesi İngiliz taraftarlar ile Fransız vatandaşları arasında Marsilya sokaklarında taşlısopalı kavga çıktı. 4’ü polis olmak üzere 6 kişinin yaralandığı olaylarda iki kişi gözaltına alındı

Giriş Tarihi: 11.6.2016
Fransa karıştı
Avrupa Futbol Şampiyonası'nda ( 2016) grup maçında bugün Rusya ile karşılaşacak İngiltere'nin bir grup taraftarı ile Fransız vatandaşları arasında mücadelenin oynanacağı Marsilya kentinde kavga çıktı. Marsilya'da önceki gece geç saatlerde yaklaşık 200 kadar İngiliz taraftar ile Fransız vatandaşlar arasında olaylar patlak verdi. Şehrin eski liman bölgesindeki kavgada, İngiliz taraftarların kamu mallarına da zarar verdiği, olaya müdahale eden emniyet birimlerinin ise göz yaşartıcı gaz kullandığı belirtildi.

İNGİLİZLER AKIN EDECEK
İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Pierre- Henry Brandet, bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada, olaylar sırasında iki İngiliz taraftar ile dört polisin yaralandığını, biri İngiliz olmak üzere iki kişinin ise gözaltına alındığını bildirdi. Turnuva boyunca Fransa'ya 300 binden fazla İngiliz taraftarın gelmesi bekleniyor. B Grubu'nda yer alan İngiltere, bugün Rusya ile Marsilya'daki Velodrome Stadı'nda TSİ 22.00'de karşılaşacak.

TREN GREVİ DÜŞÜNDÜRÜYOR
Fransa'da işçilerin greve gitmesinin 2016 için ulaşım problemlerine yol açması bekleniyor. Başta demiryolları olmak üzere birçok toplu taşıma aracı risk taşırken, Fransız havayolu şirketi Air France'ta da grev endişesi bulunuyor.

"SPOR TARİHİNİN EN BÜYÜK TERÖR TEHDİDİ"
İngiltere kontr-terör birimi eski şefi Richard Walton, yaptığı açıklamada Euro 2016'nın "Spor tarihinin en büyük terör tehdidi" altında olduğunu söyledi. Özellikle fan zone'lara ve toplu taşıma araçlarına dikkat edilmesi gerektiği ifade edilirken, Fransa'ya giden 7 milyon taraftarın dikkatli olmasını istedi.

KARABORSA UYARISI YAPILDI
şu ana kadar 2.5 milyon bilet satıldı. Şampiyonanın biletleri karaborsaya düştü. Bazı seyirciler 400 Euro olan maç biletlerini karaborsadan 700 Euro'ya satın alıyor. Sporseverlerin bu yöntemden uzak durmalarını tavsiye eden yetkililer, biletler kişiye özel olduğu için karaborsadan alınan biletlerle statlara girilememe riski bulunduğunu açıkladılar.

?PARİS'TE 13 BİN DEVRİYE
Euro 2016'nın güvenliğini sağlamak için dev bir güvenlik ekibi Paris ve maçların oynancağı diğer şehirlerde görev yapacak. Paris'te 13 bin polis görev yapacak. Ülkedeki yeni yasa insanları ev hapsine alma, arama yetkilerini de polise tanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fransa karıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN