Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akyazı’ya özel ilgi

Giriş Tarihi: 2.7.2016
Akyazı’ya özel ilgi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapımına devam edilen ve sezon başına yetiştirilmesine çalışılan Akyazı Stadı hakkında sürekli bilgi alıyor. Erdoğan’ın yakından ilgilendiği projede çalışan işçi sayısı da Ramazan Bayramı sonrası iki katına çıkarılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın temelinin atılmasından itibaren yakından takip ettiği Akyazı Stadyumu'nun yeni sezona yetiştirilmesi için yoğun çaba harcanıyor. Geçtiğimiz günler- de Trabzon'a gelen Toki Başkanı Ergün Turan, stadın yapım aşamasıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sık sık bilgiler verdi. Türkiye'de ilk kez Akyazı Stadı'nda denenen çelik konstrüksiyonun yanı sıra hibrit çim zemine de sahip olacak stadyumun geçtiğimiz günlerde, "Akıllı stat" standartlarına da uygun hale getirilmesi için gerekli anlaşmalar yapılmıştı. Akyazı Stadı'nın açılışına katılacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın stadın yapım aşamasını bizzat takip ettiğini de belirten Turan, "Çok modern bir stadyumu, Türkiye'nin en önemli kulüplerinden birine kazandıracağımız için çok heyecanlıyız" dedi.

NEVZAT AYDIN GELECEKLERLE USTA GİDECEKLERLE UĞRAŞIYOR
Trabzonspor'da yapılan görev dağılımı sonrası başkan Muharrem Usta takımdan ayrılması gereken oyuncuların görüşmeleriyle, başkan yardımcısı Nevzat ise transferlerle ilgileniyor. İki isim de kadroyu 24'e kadar indirmekte kararlı. Başkan Muharrem Usta, görüştükleri isimlerin zaman zaman yüksek fiyatlar talep ettiğini ifade ederek, "Maalesef Türk futbol piyasası bazı oyuncular için sadece maddiyat olarak görülüyor. Biz kulüp olarak yeniden dizayn edeceğimiz prim sistemi ile bunun önüne geçmeye çalışacağız" dedi.

RAKAMLARLA AKYAZI
Toplam Koltuk Kapasitesi: 41 bin 513
VIP Seyirci Koltuğu Sayısı: 2 bin 954
Loca Sayısı: 122 Büfe: 20 adet
İbadethane: 4 adet
İlk Yardım Odası: 6 adet
Tuvalet Sayısı: 159 (40 kadın, 18 engelli)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akyazı’ya özel ilgi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN