Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kırkpınar'da 'ağa' yine Seyfettin Selim oldu

656. Tarihi Kırkpınar Yağlı leri ağalık ihalesini 400 bin TL nakit ve 100 bin TL Şehit Ailelerine bağış sözü ile Seyfettin Selim aldı.

Giriş Tarihi: 24.7.2016 17:15
Kırkpınar'da 'ağa' yine Seyfettin Selim oldu

655. Tarihi Kırkpınar Yağlı leri'nin son gününde gelecek yılın ağalık ihalesi yapılırken, Seyfettin Selim yine ağa oldu.

Er Meydanı'nda yapılan ağalık ihalesine, uzun süredir Kırkpınar Yağlı Güreş ağalığı yapan iş adamı Seyfettin Selim, Velimeşe Yağlı Güreşleri ağası adamı Kani Tezcan ile iş adamı Zeki Özünlü katıldı.

Yaklaşık 50 yıldır Kırkpınar'da baş cazgırlık yapan Şükrü Kayabaş'ın sunumuyla yapılan ihaleyi Belediye Başkanı Recep Gürkan, 222 bin liradan açtı.

Seyfettin Selim'in 400 bin lira vermesinin ardından diğer adaylar adaylıktan çekildi. Seyfettin Selim 100 bin lira da şehit ailelerine bağış yapacağı sözünü verdi. 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2015, 2016 Kırkpınar Yağlı Güreşleri Ağalıklarını yapan Seyfettin Selim, 2017 yılının da ağası oldu.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç yaptığı konuşmada, güreş ağası Selim'e şehit ailelerine verdiği destek için teşekkür ederek, zor günlerin Türk milletinin birlik ve beraberliğiyle aşıldığını söyledi.

Bakan Kılıç, Kırkpınar'a yakışır bir er meydanı yapmak için çalışmalara başladıklarını belirterek, er meydanının gelecek yıla yetiştirileceğini ifade etti.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da ağalığını tebrik ettiği Seyfettin Selim'in, Edirne'ye şehit polis memuru Nefize Özsoy'un adını taşıyan bir okul da yaptıracağını dile getirdi.

Konuşmaların ardından Selim, er meydanında şeref turu attı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırkpınar'da 'ağa' yine Seyfettin Selim oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN