Türkiye'nin en iyi haber sitesi

11 kurul istifa etti

, temizlik kapsamında 300’ü aşkın üst klasman, klasman ve güvenlik-akreditasyon temsilcisinden yüzde 40’ı ile ilişkisini kesmişti. Dün de TFF’nin atadığı tüm kurulların başkan ve üyeleri istifa etti

Giriş Tarihi: 1.8.2016
11 kurul istifa etti
Futbolda 2016-2017 sezonu 19 Ağustos'ta start alacak. Yeni sezona sayılı günler kala, 'de FETÖ temizliğine ilişkin önemli bir gelişme yaşandı. TFF'nin rahat bir karar alabilmesi için atadığı 11 kurul istifa etti. Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "15 Temmuz'da milletimize ve demokrasimize yönelik darbe girişiminin ardından ülkemizde kamu sektörü ve özel sektörde yer alan tüm kurum ve kuruluşlarda çalışan personele Fetullahçı Terör Örgütü kapsamında güvenlik incelemeleriyapılmaktadır. Tüm çalışanlarımız, Federasyonumuz bünyesinde görev alan tüm müsabaka görevlileri ve atanan kurulların başkan ve üyeleriyle ilgili bilgiler devletimizin ilgili kurumlarıyla tekrar paylaşılmıştır. Bu olağanüstü dönemde, güvenlik incelemesinin selameti için Federasyonumuz tarafından atanan tüm kurullar istifalarını Federasyonumuza sunmuştur." TFF akşam saatlerinde bir açıklama daha yaptı: "Yapılacak güvenlik incelemesinin ardından hain terör örgütüyle bağlantılı olduğu tespit edilen üyelerin istifaları işleme konularak kabul edilecek, incelemeleri temiz çıkan üyelerin ise istifaları kabul edilmeyerek görevlerine devam edeceklerdir."

İstifa etmeden atama yapılamazdı!
Futbol Federasyonu kurulları istifa etmediği sürece görevden alınamıyor, yerine bir atama yapılamıyor. Federasyon Yönetim Kurulu'nun bu istifalar ile eli güçlendi. Mesala TFF statüsünde Merkez Hakem Kurulu için 43. maddenin 3. fıkrasında şu ifadeler yer alıyor: "Kurul görevinde bağımsızdır. Üyeler istifa etmedikçe veya çekilmiş sayılamadıkça yerlerine yenisi atanamaz." Şimdi akıllara gelen bir diğer soru ise şu: "Ligler ertelenir mi?" Cevaba gelince, bu zayıf bir olasılık. Yetki mekanizmalarında görevli kişilerin bir an önce olması şart. TFF muhtemelen bu hafta kurulları yeniden oluşturacak ve bu noktadaki operasyonu bitirecek.

Hakemler var mı!
Darbe girişiminin ardından başlayan FETÖ temizliğinde gözler hakemlere çevrildi. Kulislerdeki iddialar, bu terör örgütüne sempati duyan, 9-10 hakemin olduğu yönünde. Hakemler için de kapsamlı bir inceleme yapılıyor. Hatırlanacağı üzere darbe girişiminde yer alan tutuklanan komutanlardan Murat Dağlı eski yan hakemdi.

İşte o kurullar ve istifa eden isimler
TAHKİM KURULU:
Engin Tuzcuoğlu (Başkan), Murat Balcı, Can Yalçınkaya, Sait Yalazay, Fuat Göktaş, Emine Yazıcıoğlu, Uğur Mutlu, Yedek Üyeler: Yalçın Güdül, Selahattin Kalkan, Muhammed Yusuf Dündar, Aslan Delice.
PROFESYONEL FUTBOL DİSİPLİN KURULU:
Hüseyin Karaahmetoğlu (Başkan), Serdar Ölmez, Enver Polat Yılmaz, Fatih Erdöl, Ali Kemal Atçeken, Ahmet Yavaşçı, Ufuk Uysal, Yedek Üyeler: Ahmet Eren Başkurt, Anıl Soğancıoğlu, Uğur Osman Zincir, Abdülkadir Kocatepe, Arda Erdem, Oğuzhan İlyas.
UYUŞMAZLIK ÇÖZÜM KURULU:
Yaşar Karatepe, Engin Kart, Erkan Kıraç, Şükran Özhan Er, Serap Amasya, Yedek Üyeler: İsmail Damat, Turan Öksüz, Karaoğlu.
ETİK KURULU:
Oğuz Atalay (Başkan) Burak Oder, Mertay Kuğay, Bağbuş Pınarbaşı, Kadir Er, Yedek Üyeler: Gülçin Aru Cantürk, Deniz Saraman Göçük, Osman Ruhat Erbaş, Kenan Aykan.
KULÜP LİSANS KURULU:
Naim Demirel (Başkan), Selçuk Akgün, Nejdet Hüddam, Cihan Önal, Rauf Aydın Güngör, Yedek Üyeler: Suat Ekici, Ahmet Arıkan, Ali Yazlı, Tolga Tatari.
MERKEZ HAKEM KURULU:
Kuddusi Müftüoğlu (Başkan), Bünyamin Gezer, Hakan Özkan, İsmet Cengiz, Erdal Güleç, Zafer Demir, Yıldıray Arslan, Hikmet Öksüzoğlu, Sadettin Güler.
TEMSİLCİLER KURULU:
Abdurrahman Arıcı (Başkan), Hasan Üsküplü, Musa Çağlar, Şener Aydın, Doğan Durgun, Servet Sarıkaya, Neslihan Kaya.
SAĞLIK KURULU:
Ömer Taşer (Başkan), Bülent Bayraktar, Muhlis Polat, İlker Yücesir, Selami Albayrak, Mete Düren, Nevin Ergun, Eyüp Gümüş, Mine Görgün, Hakan Gür, Erkan Kazancı, Mehmet Kurtoğlu, Gökhan Malkoç, Muhittin Tayfur.
DOPİNGLE MÜCADELE KURULU:
Ömer Taşer (Başkan), Ahmet Araman, Aydın Barlas, Nezih Hekim, Gökhan Metin.
ENGELLİLER KOORDİNASYON KURULU:
Ömer Gürsoy (Başkan), Arif Ümit Uztürk, Abdullah Çetin, Yakup Ümit Kihtir, Birol Aydın, Selim Doğan, Gökçe Meriçten.
DIŞ İLİŞKİLER İCRA KURULU:
Alican Ulusoy (Başkan), Selim Doğan, Özdem Bilirdönmez, Tuna Akın, Emre Uğurlu, Hilmi Kulluk, Volkan Doğan, Erden Mısırlı, Ali Nuri Türker, Celal Kolot, Murat Dörtbudak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
11 kurul istifa etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN