Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kulüplere FETÖ operasyonu

’deki FETÖ soruşturmasından sonra kulüpler de incelemeye alınıyor. TFF ve MİT’in yürüteceği operasyonda hain teröristlere aktarma iddiaları doğrulanırsa kulüplere kayyum atanabilecek.

Giriş Tarihi: 2.8.2016 09:28 Güncelleme Tarihi: 2.8.2016 09:31
Kulüplere FETÖ operasyonu

Fetullah Terör Örgütü'nün (FETÖ), giriştiği hain ve kahpe darbe kalkışmasından sonra Türkiye Federasyonu'nda başlayan geniş çaplı soruşturma, futbol kulüplerine de sıçrayacak. Bunun çalışmalarını bir kısım kulüpler başlatırken, bilgiler Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ile paylaşılacak. Türkiye'yi millet olarak tek yumruk yapan başarısız darbe girişiminden sonra, FETÖ'cü alçak teröristlerin devlet içindeki sızıntı ve bağlantılarının ortaya çıkarılması için yürütülen çalışmaların ayağında yapılan incelemeler de bitme aşamasına gelirken, şimdi gözler kulüplere çevrildi.

SEZON BAŞLAMADAN ÇÖZÜLECEK

Kahpe hainlerin kulüplere de sızma ihtimali üzerine takımlarımızın tüm personeli için geniş çaplı bir inceleme başlatılacak. TFF ve MİT soruşturmasına dahil edilen kulüplerin transfer faaliyetleri de incelemeye alınacak. Menajerlere ödenen lar, sponsorluk anlaşmalarının hangi kriterlere göre yapıldığı, bu anlaşmalardan ne kadar kazanç elde edildiği, kazanılan paraların nerelere harcandığı, forma reklamları, stat panolarına alınan reklamlara kadar her şey didik didik incelenecek. Bazı kulüp başkanlarının ve kulüplerin, hain terör örgütü FETÖ'ye para aktardığı iddiaları doğrulanırsa bu kulüplere kayyum atanması durumu da söz konusu olabilecek. TFF, sezon başlamadan futbolun üzerindeki olumsuz düşüncelerin ortadan kalkmasını istiyor ve devletle birlikte sıkı bir şekilde ortaklaşa çalışıyor. Ayrıca futboldaki temizlik operasyonu sadece TFF kurullarındaki isimleri, kulüpleri ve futbolcuları kapsamıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kulüplere FETÖ operasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN