İstifa yok yola devam

Yönetimi eleştiren sözlerinin ardından basın toplantısı kararı alan tecrübeli hocanın, “Sonuna kadar takımın başındayım. Sözlerim yorumlanıyor” mesajı vereceği öğrenildi

Giriş Tarihi: 18.8.2016
İstifa yok yola devam
Önceki gün Lig TV'de yaptığı açıklamalarla transfer konusunda yönetimi ağır bir şekilde eleştirilen Şenol Güneş'in bugün 12.00'de basın toplantısı düzenleyeceği belirtildi. Bu sürpriz gelişme beraberinde istifa söylemlerini de getirdi. Ancak tecrübeli çalıştırıcının, sözlerinin yanlış yöne çekildiği ve kamuoyunda yanlış bir algı yaratıldığı için bu yönde karar aldığı öğrenildi. Kesinlikle istifayı düşünmeyen Güneş, "Sonuna kadar takımın başındayım" diyecek. Bu arada taraftarlar sosyal medyada Şenol Güneş'e destek mesajları yağdırdı.

SORU: Teknik Direktörü Şenol Güneş'in transfere yönelik yönetimi eleştiren açıklamaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu durum Beşiktaş'ı nasıl etkiler?

Yönetimle karşı karşıya gelebilir: Metin TEKİN
Beşiktaş'ta Şenol Hoca'nın bahsettiği konular yönetimle de konuşabileceği, aralarında tartışabilecekleri konulardır. Şenol Hoca'nın bunu kamuoyu ile paylaşma ihtiyacı duymasının sebebine bakmak gerekir. Ben bu anlamda iki tane neden bulabiliyorum:
1- Konuyu kamuoyu ile paylaşıp, kamuoyu baskısını kullanarak transferlerin gerçekleşmesini sağlamak.
2 - İlerideki olası bir kötü tabloda, bunun sebeplerini ve gerekçelerini gösterebilmek. Ama bu kadar açık konuşmak, kamuoyu ile paylaşmak, istenmediği halde hocayı yönetimle karşı karşıya getirebilir. Evet, transfer anlamında şampiyon takımın mevcut kadroyu koruması hakkındaki düşüncelerine ben de katılıyorum ama buradaki esas olan kamuoyu ile paylaşmak noktasıdır ki, Şenol Güneş'in bu konuda uzun uzun düşündüğünü zannediyorum. Çünkü iş farklı yerlere gelebilir ve çekilebilir.

Üçüncü defa başına geliyor: Murat ÖZBOSTAN
Şenol Güneş, Trabzonspor ve Bursa'yı da çalıştırırken de aynı sorunlar ile karşılaştı. Yöneticilere, "Kadroyu koruyun. Başarı için bu şart" mesajını verdi ama iki takım da yıldızlarını bir bir elden çıkardı. Bugün aynı sorunla Beşiktaş'ta karşılaştı. Bu Şenol hoca için büyük bir talihsizlik.. Hoca sıkıntılarını hem başkana hem de yöneticilere birkaç kez aktardı. Aradan geçti bir şey değişmeyince, patlama oldu. Mesajları sertti. Zaman zaman kendini eleştirse de bu konuşmadaki birinci hedef Başkan Orman'dı.. Böyle bir röportajı yapmak için kanımca doğru bir zaman değildi.. İllaki ki konuşmak, içini boşaltmak istiyorsa, transfer dönemi bitinceye kadar bekleyebilirdi. Bugün bir basın toplantısı düzenleyecek. Muhtemelen tansiyonu düşürücü açıklamalar yapacak. Bir istifa asla olmaz. Bu Beşiktaş'a zarar verir. Taraftarın da başkana ve yönetime tepkilerini de doğru bulmuyorum. Sakin olmak lazım.. Bu takım şampiyon oldu, unutmayın..
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstifa yok yola devam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN