Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aslan sınavı geçti

ile yaptığı anlaşmada, “65 milyon maaş sınırını geçmeyeceği” taahhüdü veren G.Saray, Lass Diarra yerine Nigel de Jong’u alarak 63.4 milyon ’da kaldı ve böylece sözünü tutmuş oldu

Giriş Tarihi: 3.9.2016
Aslan sınavı geçti
Yaz transfer dönemi boyunca kadrosunu kuvvetlendirmek için yoğun çaba gösteren Galatasaray, bir yandan da 'ya verdiği maaş bütçesi sözünü tutmayı başardı. Yüksek maliyetli Serdar Aziz transferiyle yaza giriş yapan ve maliyet konusunda eleştirilen Galatasaray yönetimi, aldığı oyuncuların yanı sıra kadrosunu belli ölçüde boşaltarak sınırın altında kaldı. Eren, Cavanda, Tolga, De Jong, Sigthorsson, Josue ve Cavanda'yı kadrosuna katan Aslan, oyuncu ve teknik heyete toplam 44 milyon Euro garanti ücret ödeyecek. Eldeki maç başı prim anlaşmalarına yaklaşık 9 milyon Euro ayırması beklenen Galatasaray, performansa, yani toplanan puana dayalı en az 800 bin Euro ödeme yapacak.

DİARRA GELSE AŞILIYORDU!
Vergi öncesi 53 milyon 800 bin maaş bütçesini gözden çıkaran sarı-kırmızılı yönetimin vergi sonrası ödemeleri ise 63 milyon 400 bin Euro ediyor. Bu da UEFA'nın uyulmasını istediği, "Maaşlara 65 milyon Euro'dan fazla bütçe ayıramazsınız" maddesine uygun düşüyor. Eğer orta saha bölgesi için düşünülen ve 5 milyon Euro imza parası ile 4.5 milyon Euro maaşta anlaşılan Lassana Diarra gelseydi bu bütçe aşılmış olacak, UEFA ilk denetimde açıklama talep edecek, belki de bu nedenle Avrupa'dan men cezasının yolu açılacaktı.

UEFA SAVUNMASI HAZIRLANDI
BU arada UEFA'nın belirlediği 65 milyon bütçe sınırını aşmayan sarı-kırmızılı yönetim, UEFA'ya ek bir rapor da sunacak. Sportif AŞ'nin 1 Haziran 2015-31 Mayıs 2016 arasında 78 milyon TL olarak belirlenen zararla ilgili, 30 Aralık'ta Şirket'in Galatasaray Mağazaları'nın hisselerinin tamamını Dernek'ten devraldığı ve toplam 182 milyon TL tutarındaki Dernek'ten alacağın bilanço dışı bırakıldığı vurgulanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aslan sınavı geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN