Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sporlu Bakaki müslüman oluyor

spor'un yeni sezon öncesi takımı Diables Noirs Brazzaville'den renklerine bağladığı Christ Olsen Bakaki, müslüman oluyor.

Giriş Tarihi: 3.9.2016 14:34
Manisasporlu Bakaki müslüman oluyor
Hıristiyan olan Bakaki, Kulüp Başkanı Abdullah Mergen'in yanı sıra müslüman olan öteki takım arkadaşları Malili ve Mamadou Sangare ile birlikte İl Müftülüğü'ne giderek İslam dinine geçmek üzere başvuruda bulundu. Prosedürlerin tamamlanmasından sonra çarşamba günü İl Müftülüğü'nde düzenlenecek törenle müsüman olacak olan Bakaki, "İslam'ı tercih etmekle doğru yolu bulduğuma inanıyorum" dedi.
İçinde müslümanlığa karşı bir istek olduğunu, Başkan Abdullah Mergen ve takım arkadaşlarının kendisini teşvik etiğini dile getiren 20 yaşındaki Bakaki, "'daki kulüp başkanımın ismi Bilal'di. Onun adını alacağım. Ayrıca müslüman bir kızla da evlenmek istiyorum" diye konuştu.
Başkan Mergen ise Bakaki'nin İslam dinine olan ilgisini fark ettikten sonra kendisini teşvik ettiğini belirterek, "Bakaki, hem futbolculuğu hem de karakteri ile takımımıza renk kattı. İslam'a yakın ilgisi vardı. Biz de kendisine yardımcı olmaya çalıştık. Böyle bir olaya vesile olmanın maneviyatı çok yüksek" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Manisasporlu Bakaki müslüman oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN