Aziz 'a dava açıldı!

Başkanı Aziz hakkında, 2015 yılında dönemin Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya yaptığı ziyaretin ardından 'A.... koyarım böyle bakanlığın' dediği iddiasıyla 'hakaret' suçundan dava açıldı.

Giriş Tarihi: 20.9.2016 15:49 Güncelleme Tarihi: 20.9.2016 15:55
Aziz Yıldırım'a dava açıldı!

Kulübü Başkanı Aziz hakkında, dönemin Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya 2015 yılında yaptığı ziyaretinin ardından "A... koyarım böyle bakanlığın" dediği iddiasıyla "hakaret" suçundan dava açıldı.

BAKANLIKTAKİ GÖRÜŞMEDE SARF ETTİ

Hürriyet'in haberine göre iddianameye göre, 2002 yılında Milli Eğitim Bakanlığı ile Kulübü arasında, üç eğitim-öğretim binası, bir spor salonu ve bir konferans salonu yapılıp bakanlığa teslim edilmesi karşılığında Kenan Evren Lisesi'nin Fenerbahçe'ye teslim edilmesi konusunda protokol imzalandı.

DEPLASMAN YASAĞI HAKKINDA VALİ'DEN FLAŞ AÇIKLAMA!

BAKANLIK ÇALIŞANLARI TUTANAK TUTTU

Lisenin teslim işinin uzunca bir süre yerine getirilmemesi nedeniyle Yıldırım Yönetim kurulu üyeleriyle birlikte 29 Nisan 2015 günü dönemin Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'yı makamında ziyaret etti. Yapılan görüşmenin ardından Aziz Yıldırım'ın Bakanlığa ve kamu yapısına yönelik sarf ettiği küfürleri sözleri duyan bakanlık çalışanları tutanak tuttu ve ardından da Yıldırım hakkında dava açıldı.

İSMAİL KÖYBAŞI'NIN GOLÜNDE DİKKAT ÇEKEN O DETAY!

CEZA VERİLMEYEBİLİR

İddianamede Yıldırım'a "Hakaret" suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istendi. Ancak Savcı Taştan, Yıldırım'ın söz konusu sözleri "haksız fiile, tepki olarak ve öfkeyle söylendiği" gerekçesiyle TCK 129. Maddesinin uygulanmasını talep etti. Söz konusu madde, "şüpheliye verilecek ceza üçte birine kadar indirilebileceği gibi ceza vermekten vazgeçilmesini" düzenliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aziz Yıldırım'a dava açıldı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN