Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel yapıya izin vermem

Giriş Tarihi: 4.10.2016
Paralel yapıya izin vermem

Başkanı Fikret Orman, dün Arnavutköy'deydi. Önce Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı'yı ziyaret etti ardından da Arnavutköy Beşiktaşlılar Derneği'nin açılışını yaptı. Burada basın mensuplarıyla sohbet eden Başkan Orman, gündeme dair de şu açıklamaları yaptı:

ŞAMPİYONLUĞUN EN GÜÇLÜ ADAYIYIZ

Ligin başındayız. Taraftarımızın coşkusu şampiyonlukla alakalı değil, genel olarak Beşiktaş camiasının birbirine kenetlenmişliği var. Şu anki puan durumuna bakınca geçen seneden daha fazla puan toplamış durumdayız. Beşiktaş'ın bu sene çok güçlü bir kadrosu var. Kendi transferimizden sapmış durumdayız. Ben 5 transferden fazlasını doğru bulmuyorum ama bu sene Şampiyonlar Ligi de olduğu için daha fazla transfer yapmak durumunda kaldık. Şampiyonluğun en güçlü adayıyız. Şampiyonlar Ligi'nde de bir üst tura çıkmak için çok önemli bir noktadayız.

BEŞİKTAŞ İLE BAŞAKŞEHİR HAZIRLIK MAÇI YAPACAK

KAFESLER MUTLAKA KALDIRILMALI

taraftarla güzel. Karşılıklı rekabet hoş bir şey. UEFA ya da Şampiyonlar Ligi maçı oynamış olsak Galatasaray taraftarı nasıl gelebiliyorsa, lig maçına da gelebilmeli. Zaten geldiler ve güzel oldu. Şimdi bunun bir adım ileri gitmesi lazım. Kafesler içinde maç izletmekten çıkarmalıyız. İngiltere'deki gibi gayet medeni şekilde seyretmek gerek. Bunun formülü de belli. Biletleri kulüplere satacaklar, kulüpler seçtikleri taraftarlarına satacaklar. Oradan gelen cezalar kulüplere geliyor. Biletleri, Beşiktaş ile ilgilisi olan, mağazalardan alışveriş yapan, maçlara gelen kişilere vermek lazım. Bunu diğer kulüpler de yaparlar. Bu bir tiyatro değil. İnsanlar hoplayacaklar, bağıracaklar, çağıracaklar, birbirlerini kızdıracaklar ama terörize olaylar olmayacak.

ADAY VARSA GENEL KURULA GELSİN

(Yalçın Karadeniz'in yeniden başkan olduğu Divan Kurulu seçiminin mahkeme tarafından iptal edilmesine, Beşiktaş yönetiminin Karadeniz'in borçlarla ilgili çalışmalarından dolayı destek verdiği iddiaları hakkındaki soruya...)
Durumu yönetim kuruluyla istişare edeceğiz. Beşiktaş'ı yönetme yetkisi alan tek kurum, yönetim kuruludur. Divan Kurulu ise istişare kuruludur ve 3 ayda bir toplanarak yönetime tavsiyelerini söyler. Beşiktaş'ta paralel yapılanmaya müsaade etmem. Burası bir parlamento değil. Burada Beşiktaş'ı yönetmek için mücadele ediyoruz. Beşiktaş'ta iktidar olmak isteyen varsa genel kurula gider aday olduğunu söyler, programını açıklar. Divan Kurulu seçimi olacak ama ne zaman olacak bakacağız.

İYİ GİDİNCE HEMEN NİFAKLAR BAŞLAR

Beşiktaş ileri gitmeye başlayınca hemen nifaklarda baş gösteriyor. 3 maç yaptık geçen sene şampiyonluğa giderken; Bursa, Kayseri, Osmanlı... O maçlarda taraftarın coşkusu vardı da bugün mü kaçtı? Böyle bir durum olabilir mi! Beşiktaş bir yerden bir yere gitmeye başlayınca, bir şeyler oluyor. Ya futbol takımı içinde başlıyor ya başkanla alakalı dedikodu çıkıyor ya da iç mihraklardevreye giriyor. Borçları alt alta topla, borçları bilmem nereye çıkar başlıyor... Hayır, aksine Beşiktaş iyiye gidiyor. Yönetim, takım ve taraftarlar arasında hiç bir problem de yok zaten.

ABOUBAKAR FRANSIZ KALDI!

Eleştirilen Kamerunlu'ya sahip çıkan Orman, "Bizim çocuklar İngilizce, Almanca, Portekizce ve İspanyolca kuruyor. Aboubakar ise Fransızca konuşuyor. O yüzden de yalnız kalıyor" dedi
Porto'dan 1 yıllığına 2.5 milyon Euro'ya kiralanan Vincent Aboubakar hakkındaki eleştirilere de değinen Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, futbolcu hakkında yapılan tartışmaların yersiz olduğunu söyledi. Kamerunlu golcünün kendisini ispatlamış bir oyuncu olduğunu vurgulayan Orman, "Biz onu kiralamak için almadık, sözleşmesini uzatmak üzere aldık. Beşiktaş'ta göstereceği performans teknik kadro ve bizim fikirlerimizle karar vereceğiz. Yeni bir ülkede ve duygusal bir arkadaş. Bizim takımdaki çocuklar İngilizce, Almanca, Portekizce ve İspanyolca iletişim kurabiliyor ama Aboubakar, Fransızca konuşuyor. O yüzden biraz daha yalnız kalıyor. Onun o tarafını destekleyeceğiz. Kalitesini ispatlamış genç bir oyuncu ve önemli işler yapacağına inanıyoruz" dedi.

ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDE DÖRDÜNCÜ OLMAYIZ...

Şampiyonlar Ligi zor bir lig. Ucunda da önemli paralar var, oyuncular için de gerçekten çok önemli bir vitrin. Kuralar çekildiğinde, "Burada birinci, ikinci ya da üçüncü olabiliriz. Ama dördüncü olmayız" demiştim. Başından beri kimseye kolay lokma olmayacağımızı gösteriyoruz. Takım oyunu oturmaya başlayınca daha da etkili olacağız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel yapıya izin vermem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN