Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlklerin stadında son viraja girildi

Barındırdığı kendine has özellikleri ile Türkiye’de bir ilk olan Akyazı’da artık sona gelindi. Statta çim serim işlemleri sürerken çatı bölümü de tamamlanmak üzere

Giriş Tarihi: 1.11.2016
İlklerin stadında son viraja girildi
TOKİ tarafından inşa edilen ve taşıdığı ezberleri bozan özellikleriyle ilklerin stadı olan Akyazı'nın açılışı için geri sayıma geçildi. 24 Kasım 2013 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından temeli atılan Akyazı'nın inşaatı yüzde 92 oranında tamamlandı. Bu modern yapıda 10 Kasım'a kadar tüm çalışmaların tamamlanarak test aşamasına geçileceği belirtildi. Stadın ligin 11. haftasında oynanacak olan Antalyaspor maçına kadar hazır hale getirilmesi planlanıyor. TOKİ Başkanı Ergün Turan, "İtalya'dan gelen çimlerin serilmesine başladık. Serilmeye başlayan çimin geriye kalan 5 bin 200 metrekaresi de yarın (bugün) stadımızda olacak" dedi. Çatı yapımında da artık sona gelindi. Stadyumun çatısı 245 dönümlük yeşil alanın havasını temizleme gücüne sahip olacak. Akyazı'nın çatısı bu özelliğiyle dünyada dört, Türkiye'deki ise ilk stadyum olacak. Stat çevresinde ise peyzaj çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Akyazı Stadı'nda kemençeli test
Stadın gece aydınlatma sistemlerinin yanı sıra ses sistemleri de test edildi. Trabzonspor marşı çalınarak yapılan denemenin ardından çalan kemençe müziğiyle statta bulunan bazı işçiler horon oynadı. İlkleri barındıran statta 80 metrekare olan skorboard 7.5 piksel aralığında olmasıyla ülkemizde tek olacak. 10 piksel olacak saha reklam panoları, köşelerinin oval olarak dönmesi özelliği ile de Türkiye'de ilk olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlklerin stadında son viraja girildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN