Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zaman kaybettik

2018 Dünya Kupası elemelerindeki 3 maçta 7 puan kaybetmemizde Milli Takımımız’ın yıldızlarından yoksun olmasının payı büyük oldu

Giriş Tarihi: 9.11.2016
Zaman kaybettik

Serbest Kürsü'de farklı fikirler çarpıştı ancak Arda Turan'ın Milli Takım'a dönüşü konusunda SABAH Spor yazarlarının kanaati aynı:
ZAMAN KAYBETTİK

Arda, Burak ve Selçuk'a af çıktı... Milli Takım kadrosuna davet edildiler. Sizce bu süreç tamamlandı mı, her şey süt liman mı oldu?

AHMET ÇAKAR: Buna kahkahalarla gülüyorum. Sözüm ona Emre, Terim'i aramış, Arda ile konuşturmuş affedilmiş. Hani aralarında kişisel bir husumet yoktu. Hani Arda, Türk Milleti'nden özür dilemeliydi. Bir telefon ile bu iş halledilecek kadar basitse, Arda Turan ve diğer oyuncular niye ilk üç karşılaşmada oynamadılar?

GÜRCAN BİLGİÇ: Bir kasabadan köye dönen, "Ağa-kahya" hikayesi vardır. Sonunda kahya, ağaya der ki; "Sen yine atın üstündesin, ben yine yerde. O zaman biz bu pisliği niye yedik?" Şu anda aynı durumu yaşıyoruz. O zaman geçen üç maçta bu oyunculardan Milli Takım'ı mahrum eden Fatih Terim, milletten özür dilemelidir.

İSKENDER GÜNEN: Terim, başta Arda olmak üzere adı geçenlerin Türk halkından özür dilemeleri gerektiğini söylemişti. Peki bu özür geldi mi? Hayır... Peki üç maçta kaybettiğimiz puanların sorumlusu kim? Değişen bir şey olmadığına göre bu oyuncuların tekrar kadroya davet edilmesi, aklımızla alay etmektir.

METİN TEKİN: Madem kriz bir telefonla çözülecekti, niye kritik maçlar öncesi yapılamadı? Bu açıklanabilmeli. Türk halkından özür dilemenin gerektiği bir olay ifade ediliyorsa yaşasın, barış geldi mi diyeceğiz? Ne oldu, nasıl oldu diye sormak hakkımız.

MURAT ÖZBOSTAN: Görüntüye göre kriz bitti... Zaten gereksiz yere gereksiz sözlerle uzamıştı.. TFF bu işi çözemedi, yönetemedi. Koca TFF'de bu işi çözecek bir tane kişi olmaması da çok ilginç.. Ne oldu günlerce tartıştık, durduk.. Bir de basın suçlandı.. Tek Milli Takım var. Önemli olan Türkiye'dir.. Gerisinin anlamı yok. Zaman kaybettik.

LEVENT TÜZEMEN: Haziran ayında yaşanan sıkıntıların kasımda çözümlenmesi Milli Takım adına büyük kayıp. 15 Temmuz gecesi millet olarak, "Konu ülke ise canımız bile teferruattır" dedik. Allah aşkına; egolar, nefretler, kinler, düşmanlıklar son bulsun. Bu ülke, bu Milli Takım bizim...

BÜLENT TİMURLENK: Ortada bir kriz vardı bitti demezsek bir kan davası varmış gibi konuşmaya devam ederiz. Tek hedef 2018 Dünya Kupası'na gitmek. Fırtına hikayelerinden roman yazmaya çalışanlar, sahadaki futbola uzak magazin peşindeler.

ARKADAŞINA GÖNDER
Zaman kaybettik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN