Türkiye'nin en iyi haber sitesi

650 milyon $ hayal değil

Giriş Tarihi: 15.11.2016
650 milyon $ hayal değil

Spor Toto Süper Lig ve TFF 1. Lig’in 5 sezonunu kapsayacak ihale öncesi Kulüpler Birliği toplandı... Gümüşdağ, “650 milyon Dolar konuşuluyor, futbolumuz büyük bir adım atmanın eşiğinde” dedi

Kulüpler Birliği Vakfı, dün merakla beklenen yayın ihalesi öncesi toplandı. Vakfın Maslak'taki ofisindeki toplantı sonrası konuşan Vakıf Başkanı Göksel Gümüşdağ, 2014 yılı ağustos ayından bu yana Kulüpler Birliği için en önemli konunun yayın ihalesi olduğunu söyleyerek, "Kulüplerimizin geleceği, yeni dönem yayın ihalesi modelinin sağlıklı işlemesine ve futbolumuzun değerlerinin artmasına bağlı. 2010 yılında elde edilen rakamı bulmanın imkansız olduğu, kulüplerin uzlaşamayacakları söylendi ama kulüpler tek vücut oldu. Geçen yıl deklare ettiğimiz 600- 650 milyon dolarlık tahmini rakamlara çok yakın yerlerde biteceğine inandığımız bir ihale modeli oluşturduk" diye konuştu.

TFF'YE KATKISI İÇİN TEŞEKKÜR
Gümüşdağ, ihalenin çok yakın zamanda sonuçlanacağını hatırlatarak, "Göreceksiniz yüz milyonlarca dolarlık bir değer artışı ile Türk futbolu dev bir adım atmış olacak. Bu süreçte TFF'nin de kulüplerimize devrettiği yüzde 8'lik payı ve ihale değerini arttırmaya yönelik katkıları için de onlara müteşekkiriz" ifadelerini kullandı.

İŞTE ŞARTNAME
TFF, 21 Kasım'daki yayın ihalesinin 4 ayrı pakette olacağını duyururken, muhammen bedeller 15 milyon ile 495 milyon dolar arasında değişiyor
TFF'den yapılan açıklamada ihale şartnamesinin, 18 Kasım Cuma günü saat 17.00'ye kadar TFF hesabına yatıracakları 50 bin lira karşılığında, Mali İşler Direktörlüğü'nden temin edebileceği aktarıldı. Açıklamada; yayın haklarının 4 ayrı pakette yayıncı kuruluşlara devredileceği vurgulanarak, A paketi muhammen bedelinin 425 milyon dolar, B paketi muhammen bedelinin 45 milyon dolar, C paketi muhammen bedelinin 15 milyon dolar ve D paketi muhammen bedelinin ise 495 milyon dolar olduğu açıklandı. Katma Değer Vergisi'nin ise ayrıca ödeneceği belirtildi. İhale 21 Kasım Pazartesi günü Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde saat 10.00'da başlayacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
650 milyon $ hayal değil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN