Kadıköy’de Yenikapı ruhu olmalı

“Bruma’nın menajeriyle arkadaşlar görüştü. Satmayı da düşünmüyoruz. 5 yıllık yeni bir anlaşma teklif edildi. Bu tip yıldız oyuncuların da kadroda bulunması gerekiyor”

Giriş Tarihi: 18.11.2016
Kadıköy’de Yenikapı ruhu olmalı

"Bizim yapmak istediğimiz şey sporda barış ve Yenikapı ruhu... Türkiye'nin bu süreçte buna ihtiyacı var. Emniyet gerekli önlemleri alacak. Taraftarlarımızı iyi bir düzen içerisinde stadyuma sokacak"

"Ülker Arena'ya gittim. Tribünlerden sıcak mesajlar geldi. Ben locada oturdum, gören 'Başkanım' diye selamladı. Provokasyon olmazsa, Kadıköy'de bir sıkıntı yok"

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, sarı-kırmızılı kulüp ile Hugo Boss arasındaki iş birliğinin ikinci yılı dolayısıyla İstinye Park Hugo Boss Store'da düzenlenen tanıtımda derbiye ve gündeme dair açıklamalar yaptı. İşte başkan Özbek'in sorulara verdiği yanıtlar:
Kasımpaşa tesislerinin yakınlarında yer bakmışsınız?
Şu anda bir şey söylemiyorum. Florya'yı taşımamız lazım. Yer bakıyoruz. Bir-iki yer var. İlk fırsatta taşımayı düşünüyoruz. Bir an evvel projeleri hayata geçirmemiz gerekiyor. Şu anda Florya'dan Aslantepe'ye eskortla 1.5 saatte gelebiliyoruz. Bizim taşıyacağımız yer maksimum 10- 15 dakika mesafede olmalı. Buna uygun yer arıyoruz. Artık Florya'ya sığmıyoruz. İki tane nizami saha var. Bir tanesinde A takım idman yapıyor. Diğerinde 10 tane altyapı takımı çalışıyor. Kasımpaşa'nın 5 tane nizami sahası var. Florya artık eskidi, bakım masrafı çok.


Kadıköy'e nasıl gideceksiniz?
Şöyle bir durum var. Beşiktaş yakındı. Yürüyerek Taksim'den indik. Burası uzak. Statta otobüslerle toplanacağız. Bizim yapmak istediğimiz şey sporda barış. Bu maksatla kendileri ile görüşeceğiz.
Yenikapı ruhunun devamı gibi mi?
Evet, biraz da Yenikapı ruhu. Türkiye'nin bu süreçte buna ihtiyacı var. Emniyet gerekli önlemleri alacak. Taraftarı iyi bir düzen içerisinde stada sokacak. Barış ve birlik içinde..
Ülker Arena'ya da gittiniz.
Tribünlerden sıcak mesajlar geldi. Ben locada oturdum, gören "Başkanım" diye selamladı. Provokasyon olmazsa bir sıkıntı yok, bunu gördük.
Fenerbahçe Kulübü'nden bir yazı, davet geldi mi?
Yok bir şey gelmedi.

Yayın ihalesinde bu rakamlar konuşulduğu zaman dolar 2.7 idi.. Şimdi 3.3'lere geldi. Yani yaklaşık yüzde 20'lik bir artış var. 650 rakamı olur mu bilmem ama 600'ü bulacaktır.

Bruma'nın menajeri 'Görüşmemiz var' diye sürekli konuşuyor, 5 yıllık yeni kontrat falan söyleniyor. Nedir son durum?
Arkadaşlarla görüştüler. Ben detaylı rapor almadım. Bir görüşmemiz oldu.
5 yıllık mı?
Biz sözleşme uzatmak istiyoruz.
Resmi teklif geldi mi?
Gelmedi. Dün geldiyse de bilmiyorum.
Peki gelirse ne yaparsınız?
G.Saray'ın kendisine göre bir bütçesi var. Oyuncuların fiyatları açısından.
Bedeli nedir? '15-20 milyon Euro' diyorlar. Satışını düşünüyor musunuz?
Satmayı düşünmüyoruz.
İngiltere'den '15 milyona müşteri çıkar' diyorlar.
Gelse de biz satmayı düşünmüyoruz. Bruma çok yetenekli bir oyuncu. G.Saray'ın önemli bir sporcusu. Biz başarıya odaklıyız. Bu tip yıldız oyuncuların da kadroda bulunması gerekiyor.
Muslera uzun yolculuktan sonra dönecek. Bu uzun seyehatlere alıştı ama sizce performansını etkiler mi?
Şili maçını oynadı, döndü. Ona güveniyoruz.
Sneijder, Kadıköy'de gol atar mı, beklentiniz nedir?
Sneijder'ın vazifesi gol atmak. Derbi maçta atar mı, atar tabii.
Aziz Yıldırım başkan ile hiç görüştünüz mü?
Hayır...

İnşallah hakem hatası olmaz

17 yıldır Kadıköy'de galip gelememek futbolcularda baskı yaratıyor mu?
Her maç yeni bir maç. Biz bu 17 yıllık hasreti bitirmeye gideceğiz. Sonuçta bu sportif bir faaliyet. Şöyle bir durum içinde değiliz: Ya 17 senedir yenemiyoruz yine yenemeyiz durumunda değiliz. Eminim ki G.Saray, Kadıköy'deki her maça yenmeye gider. Şampiyonluk Mart sonu, Nisan'dan önce şekillenmez. Nisan ayındaki maçlar çok önemli.
Mayıslar hep G.Saray'ın mı?
Hep öyle oldu, öyle olacak.
Fatih Terim ile Arda Turan iki eski G.Saraylı. 2 aydır sorunlar yaşanıyor. Bu gerilimi nasıl yorumluyorsunuz?
Bizim dışımızda bir olay, Galatasaraylı olarak bizim yorum yapmamız yanlış olur.
Ocak'ta transfer var mı, yapacak mısınız?
Herhalde olur. Rapor hazırlanıyor, çalışmamız var.
Defans çok eleştiriliyor, savunmaya takviye yapacak mısınız? Defansta sakatlar var ama iyileşti. Onları bir kaç maçta göreceğiz, dolayısıyla Ocak ayında duruma göre transfer yapacağız.
Sigthorsson sizin için hayal kırıklığı mıdır?
Talihsiz bir sakatlığı var. Bir türlü o sakatlığı atlatamadı. Düzelmesini bekliyoruz.
Divan'da yabancı hakem konusu gündeme getirildi. Var mı böyle bir isteğiniz? Valla şu anda öyle bir şey yok. Federasyonun da böyle bir şeyi yok.
Hakemler zaten hata yapabiliyor. Futbolun gidişatı içinde bunlar var. İnşallah pazar günkü maçta hakem hatası olmaz, olursa da her iki tarafa da az olur diye düşünüyorum.
Yayın ihalesi yaklaştı. Dolarda yükseliş oldu.. 600-650 milyon dolar rakamı bekleniyor. Bu rakam dolardaki artışa rağmen 650 milyon doları bulur mu?
Tabi bu rakam konuşulduğu zaman dolar 2.7 idi.. Şimdi 3.3'lere geldi. Yani yaklaşık yüzde 20'lik bir artış var. 650 rakamı olur mu bilmem ama 600'ü olacaktır.
Sizce ihale üst rakam 495 milyonda kalır mı?
Hayır orada kalmaz..
F.Bahçe ve G.Saray olarak ihaleden daha fazla pay almak için bir görüşme yaptınız mı?
Hayır yapmadık..
İhale sonrası ne olacağı Kulüpler Birliği'nde görüşüldü mü?
Hayır konuşmadık..
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadıköy’de Yenikapı ruhu olmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN