Türkiye'nin en iyi haber sitesi

suç duyurusunda bulundu

Giriş Tarihi: 8.8.2017 15:56
Atiker Konyaspor suç duyurusunda bulundu

Kulübü, ile oynadıkları Finalinde yaşanan olaylarla ilgili her iki takım taraftarından da sahaya girip, rakibine fiili müdahalede bulunanların tespit edilerek, gerekleri cezaların verilmesi için suç duyurusunda bulundu.

Samsun Yeni 19 Mayıs Stadyumunda 6 Ağustos Pazar günü oynanan Turkcell Final mücadelesi öncesi, sırası ve sonunda yaşananlarla ilgili Kulübü, resmi internet sitesinden bir açıklama yayınladı.

Yaşanan olayların tasvip edilmesinin mümkün olmadığı vurgulanarak, "Süper Kupa sevincini gölgede bırakacak görüntülerin oluşması, tüm spor kamuoyunu olduğu gibi bizleri de derinden üzmüştür. Kendini bilmez birkaç kişinin yaptığı tasvip edilmesi mümkün olmayan davranışları kulübümüzle ilişkilendirmek ve tüm Konyaspor camiasını bu konu üzerinden haksız şekilde suçlamaya çalışmak iyi niyetle bağdaşmamaktadır. Yasaya aykırı davranış içerisinde bulunanlar, hangi kulübün taraftarı ise bulunup en kısa sürede cezalandırılması en büyük temennimizdir. Kulübümüz bugün her iki taraftan da sahaya girip, rakibine fiili müdahalede bulunanların tespit edilip, gerekleri cezaların verilmesi için suç duyurusunda bulunmuştur" denildi.

Açıklamada, olayların tek taraflı ve yanlı değerlendirilmesinin problemin çözümüne katkıdan ziyade karmaşıklığını güçlendireceği belirtilerek, "Bu açıdan saha içi ve saha dışı gelişmelerini bütüncül bir biçimde objektif olarak ele almak çok daha doğru olacaktır. Şiddete karşı çözüm yolları aranırken de bugüne kadar yaşanmış bütün olaylarının sorumluluğu bu maçta rakip olan iki kulübe yüklenmemeli, İngiltere örneğinde olduğu gibi topyekün mücadele edilmelidir" ifadesi kullanıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atiker Konyaspor suç duyurusunda bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN