Federasyon'un aldığı karar na ödül yolunu açtı

Giriş Tarihi: 12.10.2017 11:13 Güncelleme Tarihi: 12.10.2017 11:49
Federasyon'un aldığı karar Ampute Milli Takımına ödül yolunu açtı

Spor Bakanlığı, Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu'nun aldığı kararı inceledi ve ödüllerin ödenmesini kararlaştırdı.

Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonunun kendi ödül yönetmeliğinde daha önce aldığı ve resmi gazetede yayınlattığı karar sayesinde, Avrupa Şampiyonu olan na ödül verilebilecek.

Spor Bakanlığının yönetmeliği gereği Avrupa şampiyonalarında ödül verebilmesi için o şampiyonalara 15 farklı ülkenin katılımı şartı konulmuştu. Son Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasına 12 takım katıldığı için Spor Bakanlığı yönetmelik gereği şampiyon olan Ampute Milli Takımına ödül veremiyordu.

Ancak Federasyon, 14 Temmuz 2004 tarih ve 25522 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Özerk Federasyonları Çerçeve Statüsü ile spor hizmet ve faaliyetlerinde üstün başarı gösterenlerin ödüllendirilmesi hükümleri dayanak gösterilerek, kendi ödül yönergesini hazırladı.

Yönetim kurulunda alınan karar ile 'başarılı sporculara veya takımlara yönetmeliklere uymasa da ödül verilebilir' maddesi sayesinde şampiyonlar ödüllerini alacak.

Genel kurula sunularak delegenin oylaması ile kabul edilen yönerge sayesinde Avrupa Şampiyonu olan Ampute Milli takımı kişi başı 75'er cumhuriyet altını alacak. Spor Bakanlığının, ödülleri en kısa zamanda Federasyon üzerinden sporcuların hesaplarına aktaracağı öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Federasyon'un aldığı karar Ampute Milli Takımına ödül yolunu açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN