Almanların çıkışı korkunç bir hata

TFF Başkanı , Almanların terbiyesizliğine tokat gibi yanıt verdi: "Eski bir futbolcu olan Cumhurbaşkanımızın, tutkulu bir futbolsever olduğu ve Türkiye'de bu sporun gelişmesi için büyük katkılar yaptığı çok iyi bilinen bir gerçektir. Almanlar futbola siyaset bulaştırmasınlar"

Giriş Tarihi: 16.5.2018
Almanların çıkışı korkunç bir hata
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Reinhard Grindel'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında sosyal medya hesabı üzerinden ifade ettiği düşüncelerin hiçbir şekilde kabul edilemez olduğunu belirtti. Futbola siyaset bulaştırmayı, 'korkunç bir hata' olarak nitelendiren Demirören, şunları kaydetti:
"Eski bir futbolcu olan Cumhurbaşkanımızın, tutkulu bir futbolsever olduğu ve Türkiye'de bu sporun gelişmesi için büyük katkılar yaptığı herkesçe çok iyi bilinen bir gerçektir. Bu bağlamda, üçü de Türk asıllı Almanya doğumlu futbolcularla görüşmesi son derece olağan bir durumdur. Hangi milletten olursa olsun, bir ülkenin devlet başkanı tarafından görüşmeye davet edilen futbolcuların, bu çağrıya icabet etmesi çok normaldir. Almanya Futbol Federasyonu Başkanı örneğinden görüleceği üzere, futbola siyaset bulaştırmak korkunç bir hatadır."


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere Premier Lig'de forma giyen Mesut Özil, İlkay Gündoğan ve Cenk Tosun ile Londra'da bir araya gelmişti.

LÖW'DEN İLKAY VE MESUT'A DESTEK
Almanya Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw, milli takımda forma giyen Türk kökenli oyuncular Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ın çok iyi karaktere sahip olduklarını söyledi. Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ı uzun süreden beri tanıdığını belirten Löw, "İkisinin de çok iyi karakteri olduğunu söyleyebilirim. Uzun zamandan beri onları tanıyorum. Entegrasyon için çok şey yaptılar" ifadelerini kullandı. Bir gazetecinin, iki oyuncuyu bu olaydan dolayı milli takıma almamayı düşünüp düşünmediğine ilişkin sorusuna da Löw, "Tek saniye bile düşünmedim" cevabını verdi.

MURAT ÖZBOSTAN - BİR GÖRÜŞ -
FUTBOLU HASET ARACI YAPTILAR

Alman yetkililerin saçmaladığı bir gerçek... Neresinden tutsanız ellerinde kalır. Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı'nı her yurt dışı seyahatinde orada görev yapan, futbol oynayan, spor yapan önemli kişiler ziyaret eder. Bu defalarca oldu. Mesut, İlkay ve Cenk'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret etmeleri kadar doğal ne olabilir? Alman hükümeti, bunu siyasi malzeme haline getirip kamuoyuna federasyonlarını kullanarak duyurmaya kalkıştı. Bunun mantıklı hiçbir tarafı yok. Bu sporcular, günlük hayatlarında Almanya Milli Takımı'nı temsil etmiyorlar. Mesela Kamerun Devlet Başkanı ülkemize gelse, o esnada Eto'o ile görüşse TFF olay mı çıkaracak? Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı hasetlerini futbol aracılığıyla dile getirmeleri çok çirkin ve yakışıksız oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Almanların çıkışı korkunç bir hata
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN