"Bizim adımıza milat sayılabilir"

Başkanı , tarafından verilen ceza hakkında A Spor'a konuştu.

Giriş Tarihi: 14.6.2018
Mustafa Cengiz Bizim adımıza milat sayılabilir
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, UEFA ile yapılan anlaşmayı A Spor'a değerlendirdi. Cengiz, "Galatasaray adına milat niteliğinde sayılabilecek, çok önemli bir gün. UEFA tarihinde bir takım ile yapılandırma anlaşması ilk kez üst üste ikinci kez yapılıyor. UEFA'ya ilk gittiğimizde yüzümüze tokat gibi vurulan bir söz vardı. Daha önce UEFA'ya taahhüt ettiğimiz miktar üç yıl için beş milyon Euro'ymuş. Oysa ki bizim net zararımız 147 milyon Euro'ydu. Asla moralimizi bozmadık. Dört ay çok sıkı çalıştık ve sadece altı milyon Euro ceza aldık ki bunu da eşit taksitlerle üç yılda ödeyeceğiz" değerlendirmesini yaptı. Cengiz, transfer gündemine ilişkin ise şu açıklamaları yaptı:

YUTO&TREZEGUET'Yİ İSTİYORUZ
Nagatomo çok karakterli bir insan ve çok iyi bir futbolcu. Yuto için ısrarımız sürüyor. Kısa bir süre içerisinde İnter'i ikna edeceğimizi düşünüyorum.
Trezeguet'nin Galatasaray'da olmasını istiyoruz. Ancak mali disiplinden yanayız. 5 milyon Euro'ya serbest kalıyor lakin biz kiralamadan yanayız. Teklifimizi yaptık ve bekliyoruz.

4'Ü TÜRKİYE'DE YETİŞMİŞ BİRİ ALTYAPIDAN OYUNCU!
UEFA ile yapılan anlaşma gereği getirilen kadro kısıtlaması Galatasaray'ı zorlayacak. Cimbom'un, Avrupa organizasyonları için bildireceği 21 oyuncunun en az 4'ünün Türkiye'de yetişmiş ve TFF'den lisansı çıkmış yerli oyuncu olması gerekiyor... Bir oyuncu ise altyapı orjinli olmak zorunda. Diğer 16 oyuncu "serbest oyuncu" formatında, yani yabancılar ve Türkiye dışında yetişmiş gurbetçiler olabilecek. Aslan'da, gelecek sezon da kadroda kalması halinde Sinan Gümüş, Tolga Ciğerci ve Eren Derdiyok Türkiye'de yetişmedikleri için 4 yerli statüsünün içinde yer alamayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mustafa Cengiz "Bizim adımıza milat sayılabilir"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN