Kimse Galatasaray’ın karşısında duramaz

Başkan Fikret Orman noktayı koydu: “Bütün kulüpler oy birliğiyle metnin arkasında olduğunu ifade etti. 17 kulüp bunda mutabıktır zaten. Kimsenin Galatasaray Kulübü’nün karşısında olma niyeti de yoktur, haddi de yoktur. Hata varsa, hatadır. Bu kulüplere göre değişmez”

Giriş Tarihi: 7.12.2018
Kimse Galatasaray’ın karşısında duramaz
ANTALYA, ALANYA VE KASIMPAŞA YOK!
Galatasaray-Konyaspor maçındaki penaltı kararı ile patlayan krizi görüşmek için Kulüpler Birliği toplandı. G.Saray dışında Antalya, Alanya ve Kasımpaşa da toplantıya katılmadı. Başkanı Fikret Orman şunları söyledi: Bütün kulüpler oy birliğiyle metnin arkasında olduğunu ifade etti. Bugün böyle oldu, Galatasaray yarınki toplantıya katılır, çok büyütülecek bir şey değil. Büyük hatalar olmuştur ama her maçtan sonra cezalandırmaya dönersek, Türk hakemliğine zarar verileceğini düşünüyoruz.

BU LİG BU HAKEMLERLE YÖNETİLECEK
MHK başkanının bize söylediği gibi; 'Bu lig bu hakemlerle yönetilecektir.' Kulüpler Birliği toplantılarında bir imza olur. Biz hiçbir kulüpten imza istemedik ki, altına imza atmış olsun. 17 kulüp bunda mutabıktır zaten. Kimsenin Galatasaray Kulübü'nün karşısında olma niyeti de yoktur, haddi de yoktur. Ben hakemlerin şahsında konuşmuyorum. Hüseyin Göçek ile Halis Özkahya'ya ceza verilmesi, dinlendirilmesi MHK'nın kararıdır. Hata varsa, hatadır. Bu kulüplere göre değişmez.

EVET, BİR HATA YAPTIK DİYELİM!..
Mustafa Cengiz ile metinden sonra bir kez görüştüm. Metnin esasıyla ilgili sıkıntı yok. Herkes arkasında... Sıkıntı G.Saray'a neden bildirilmediğiydi. Bir hata yaptık diyelim. Biz ortak menfaatlerimiz için buradayız."

NOT: 17 kulüp geçen hafta bildiri yayınlamış ve TFF'nin iki hakem için yaptığı açıklamayı geri çekmesini istemişti. Ancak bildiri olay yaratmış, bazı kulüpler haberimiz yok diye açıklamıştı. Açıklamaya tepki gösteren Galatasaray Kulübü de, "Bildiriyi geri çekin yoksa bir daha toplantıya katılmayacağız" açıklamasını yapmıştı.

LİGDE HAKEM KALMAZ
Hakemlerle ilgili de konuşan Orman, "Hakemlerimiz hata yapıyorlar. Benim de hakemlerle ilgili dönem dönem serzenişlerim oluyor, olacaktır. Hakemler hata yapıyorsa ve siz de onu bir kulübün isteği sonrasında kamuoyu önünde cezalandırırsanız, ligde hakem kalmaz. Ortada bir cinayet varsa, suç vardır. Ortada yapılan bir yanlış var, biz de onun altını çizmeye çalışıyoruz. Bizim hakem sorununu çözme gibi bir misyonumuz yok. MHK'yı biz atamıyoruz, yönetmek bizim işimiz değil" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kimse Galatasaray’ın karşısında duramaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN