: Kimse aptal değil!

Başkanı 'den, Kulüpler Birliği Başkanı 'ın açıklamalarına sert yanıt: "Ortada yazılı bir bildiri yok. Köy bakkalının bile bir defteri olur. Kimse aptal değil, alemi sersem zannetmesinler. Kahveye pişti oynamaya gidermiş gibi, 'Bugün gelmediler, bir dahakine gelirler' yaklaşımı hiç doğru değil" Biz bunu yazanı biliyoruz, kral çıplak! Bu durum düzeltilmedikçe Kulüpler Birliği'ne gelmeyiz

Giriş Tarihi: 8.12.2018
Mustafa Cengiz: Kimse aptal değil!
BİZE KARŞI DEĞİLSENİZ 18 KULÜP YAZACAKTINIZ
Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Fikret Orman'ın önceki gün gerçekleşen birlik toplantısının ardından yaptığı açıklamalara tepki gösterdi. Cengiz, "Fikret Orman'ın konuşmalarını dinleyince hepimiz birbirimize şok içerisinde baktık. Sahada ölümüne mücadele etsek de saha dışında doğruluktan yanayız" dedi. Orman'ın, '17 kulüp olarak bildirinin arkasındayız' sözlerine de değinen Başkan Cengiz, "Orada 17 kulüp yoktu. 10 kulüp bildiriyi yayınlamadı. Bize karşı değilseniz oraya 18 kulüp yazacaktınız" diye konuştu.

KULÜPLER BİRLİĞİ BİRLİK OLMAKTAN ÇIKMIŞTIR
Galatasaray olarak kendilerine ayrıcalık istemediklerinin altını çizen Galatasaray Başkanı, "Kulüpler Birliği artık birlik olmaktan çıkmıştır. TFF belki de ilk kez açıklıkla hakemleri dinlendirmeye aldı. Neden bu açıklamadan rahatsız oldunuz? Şeffaflık neden rahatsız etti? Gizli olması daha mı iyiydi? Ortada yazılı bir bildiri yok. Kimsenin imzası yok. Köy bakkalının bile bir defteri olur. Kimse aptal değil. Alemi sersem zannetmesinler. Neden yıllardır bazı hakemler bazı takımların maçlarına verilmiyordu! Çıkıp öncelikle bunu açıklasınlar" serzenişinde bulundu.

TOPLANTILARA ASLA KATILMAYACAĞIZ
Futbolun Türkiye'de G.Saray'a karşı oynanan bir oyun olduğu açıklamasını yineleyen Cengiz sözlerini şöyle sürdürdü: "Bildiriyi kimin yazdığı hâlâ açıklanmadı. 'Ben yaptım oldu' demekle bu işler olmaz. Bu hareket bir Anadolu kulübüne yapılsaydı aynı tepkiyi verirdik. MHK'nın açıklamasında ne gibi sıkıntı vardır. Başkan bir sakınca yok dedi ama bu metni yazan kim? Biz bunu yazanı biliyoruz, kral çıplak! Bu durum düzeltilmedikçe Kulüpler Birliği toplantılarına asla katılmayacağız. Kahveye pişti oynamaya gidermiş gibi, 'Bugün gelmediler, bir dahaki toplantıya gelirler' yaklaşımını doğru bulmuyorum.

DERNEK AÇTI
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Beylikdüzü Galatasaray Taraftarlar Derneği'nin açılışına katıldı. Açıklamalarını burada yaptı.

YİNE SEVK EDİLDİ
Tahkim Kurulu dün yaptığı toplantıda G.Saray'ın Beşiktaş derbisi sonrası PFDK'ya sevklerine yaptığı itirazları reddedip cezaları onadı. Başkan Mustafa Cengiz'in 45 gün hak mahrumiyeti ve 30 bin TL para cezası oy çokluğu ile onandı. Kulübe çeşitli nedenlerle verilen toplam 160 bin TL para cezası da onandı. Bu arada sarı-kırmızılılar Keçiörengücü kupa maçındaki çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle dün PFDK'ya sevk edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mustafa Cengiz: Kimse aptal değil!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN