: Suçlu benim Comolli değil

Kulübü başkanı , Olağan Mali Genel Kurulu'nda önemli açıklamalarda bulundu. Geride bıraktığımız sezonda futbolda yaşanan başarısızlıkları değerlendiren Koç, "Comolli hata yapmış olabilir ama onun için futboldan anlamıyor diyemezsiniz. Suçlusu benim, Comolli Momolli değildir." dedi.

Giriş Tarihi: 17.6.2019
Ali Koç: Suçlu benim Comolli değil
  • "Comolli hata yapmış olabilir ama onun için futboldan anlamıyor diyemezsiniz. Suçlusu benim, Comolli Momolli değildir"
  • "Futbolda oynanan tiyatro çok çirkin. Hatta çirkefliğin kazandığı bir ortam. Duruşumuz önümüzdeki sezon çok daha farklı olacak"
  • "140 milyona yakın bir parayı içeri soktuk. 'Fener Ol' ile 20-25 milyon dolar kaynak girdi. Basketbol bütçesi küçülmeyecek"

Fenerbahçe Kulübü'nün Olağan Mali Genel Kurulu'nda 35 kongre üyesi kürsüye çıktı. Son olarak söz alan Ali Koç, tüm eleştirilere cevap verdi. İşte satır başları: "Comolli hata yapmış olabilir ama futboldan anlamıyor diyemezsiniz. Göreceksiniz bizden ayrılacak futbolcular neler yapacaklar başka takımlarda. Bize bir şeyler oldu. Suçlusu benim, Comolli Momolli değildir. Şampiyonlar Ligi elde edilebilecek en büyük gelir kaynağı ve biz 10 yıldır Şampiyonlar Ligi'ne gidemiyoruz. Bizim gitmemiz gerekiyor. UEFA'nın kararına göre politikayı belirleyeceğiz. Listemiz hazır. Merih Demiral'dan sonra şimdi Doğan Aksu olayı yaşıyoruz. Oyuncular da şans bulamayınca ayrılmışlar."

NE KADAR AĞLARSAN O KADAR KAZANIYORSUN

"Futbolda oynanan tiyatro çok çirkin. Hatta çirkefliğin kazandığı bir ortam. Bizim duruşumuz önümüzdeki sezon çok daha farklı olacak. Ne kadar bağırıp, çağırırsan, ne kadar ağlarsan o kadar kazanıyorsun. Biz bu pisliğin içine girmedik. Bunlar temizlenecek. Trolleriyle bize saldıranlar neyin ne olduğunu bilmiyor. Bulduklarımızı anlatırsak camiamız mahcup olur. Ayağınızı denk alın. Üzerimize gelen bir kesim var, içeriden ve dışarıdan. Dua edin Fenerbahçe başarılı olsun."

FENERBAHÇE BU KAHPE ÖRGÜTLE MÜCADELE ETTİ

"Kenan Evren Lisesi'nin eli kulağında. Çevre Bakanlığı'na ve Cumhurbaşkanımız'a teşekkür ediyoruz. Bizi statta asılı olan bir parkartla siyasete çekmek istiyorlar. 3 Temmuz'da çok zarar gördük. Fenerbahçe, bu kahpe örgütle mücadele etmiştir. Bir babayiğit çıkıp 300 milyon Euro versin, 30 yıl istemesin diyorsunuz. Böyle biri çıkarsa biz hemen bırakıp onun emrinde oluruz. 'Fener Ol' kampanyası ile 20-25 milyon dolar kaynak girdi. Ama ödemelerde gerideyiz. Deniz artık bitti. Basketbol takımının bütçesi 30 milyon dolar ve bunu küçültmeyeceğiz."

ALİ KOÇ'TAN TERİM VE CENGİZ'E AĞIR SÖZLER

Fatih Terim'in aldığı tazminatla ilgili konuşan Koç, Mustafa Cengiz'in kendisine yönelik açıklamalarına da cevap verdi

F.BAHÇE Başkanı Ali Koç, Terim'in TFF'den aldığı tazminatla ilgili şu ifadeleri kullandı: "Eski milli takım teknik direktörü (Fatih Terim) işten çıkarıldı, TFF yedek üyesiyle kavga ettiği için. İş kanununun sağladığı imkânla 6 günde işten tek taraflı fesihle hiçbir tazminat ödemeden çıkarabilirsin. Ne yapıyorlar, 9. günde tazminatla işten çıkarıyorlar. Kimse bunu sorgulamıyor. Sonra o kulübün başkanı (Mustafa Cengiz) 'Türkiye'nin en büyük işvereni olarak Ali Bey yanında çalıştırdıklarına tazminat vermiyor mu?' dedi. Şirketinizden biri sizi dövmeye kalkıp siz tazminat verirseniz, iş kanununu bilmiyorsunuz demektir. Tazminatı hayır kurumuna bağışladığı için, ayıp olmasa bir de madalya takacaklar."

ÇOĞUNLUK SAĞLANAMADI TÜZÜK TADİLİ ERTELENDİ

F.BAHÇE'DE mevcut tüzüğün bazı maddelerinin değişikliğine ilişkin Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı, çoğunluk sağlanamadığı için gerçekleştirilemedi. Ülker Stadyumu'ndaki genel kurul, yeterli çoğunluk olan 2 bin 342 üyeye ulaşılamaması nedeniyle yapılamadı. Başkan Ali Koç, "Şu an 1572 kişiyiz. Tüzük tadilatını 2019'da yapmak istiyoruz ama acelemiz yok. İşi daha ciddiye alan üyelerimiz kulübe gelip ilgili kurullarla çalışmalar yapabilecek. Bizi esas ilgilendiren tüzük tadilatı, ana çerçevede baktığımızda bizi 25-30 yıl götürecek tadilattır" diye konuştu.

F.BAHÇE'NİN BORCU 3 MİLYAR 516 MİLYON TL

FENERBAHÇE Spor Kulübü ve bağlı ortaklıklarının 31 Aralık 2018 tarihi itibariyle borcunun 3 milyar 516 milyon 603 bin 585 TL olduğu açıklandı. Sarı-lacivertlilerin 31 Aralık 2018 itibarıyla kısa vadeli yükümlülüklerinin 1 milyar 284 milyon 100 bin 806 TL, uzun vadeli yükümlülüklerinin 2 milyar 232 milyon 502 bin 779 TL ve toplam borcun 2018 yılı sonunda 3 milyar 516 milyon 603 bin 585 TL olduğu ifade edildi. Kulübün 31 Aralık 2017 itibarıyla borcunun 2 milyar 821 milyon 354 bin 860 TL olduğu duyurulmuştu. Denetim kurulu adına açıklamalarda bulunan Selim Çeçen Başkan Ali Koç'un sermaye artışına 237 milyon TL bağışta bulunduğunu söyledi.

GALATASARAY'A MAHKEME GÖNDERMESİ

FENERBAHÇE Kulübü'nün olağan mali genel kurulu dün Ülker Stadı'nda yapıldı. Ali Koç yönetimi ve denetleme kurulu oy birliği ile eski başkan Aziz Yıldırım'ın 4 aylık yönetimi ise oylama yapılmadan ibra edildi. Eski yönetimin ibra edilmeyeceği konusunda polemikler yaşandığını ve eski başkan Aziz Yıldırım'ın kendisine bir mektup gönderdiğini belirten Başkan Koç, Mustafa Cengiz yönetiminin ibra edilmediği G.Saray'a göndermede bulunup şunları söyledi: "Fenerbahçemizin mahkeme kapılarında olmaması gelenektir. Geçen senenin ibrası yeterlidir. Tekrar bir ibraya gerek olmadığı ifade edildiği için bunu kabul ediyoruz. Üç aylık süreçte de itiraz olmadığı için bi ra geçerlidir. Önemli olan gönüllerde, vicdanlarda ibradır."

YILDIRIM: CAMİAYI BÖLMEYELİM

F.BAHÇE Başkanı Ali Koç'un açıkladığı, Aziz Yıldırım tarafından gönderilen mektupta şu ifadelerin yer aldığı iddia edildi: "F.Bahçe'nin borcu 375 milyon Euro. Neden yüksek söylüyorsunuz? Kongrede ibra edilmişken neden tekrar ibra konusu gündemde? Ben de çıkar konuşurum, camiayı bölmeyelim. Taraftarı mutlu etmek için oradasınız, buna çalışın. Kongrede 'Beraber toparlayalım' dedim dinlemedin."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ali Koç: Suçlu benim Comolli değil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN