: Yeni nesile güveniyoruz

Hedeflerinin Türk futbolunu ileriye taşımak olduğunu söyleyen TFF Başkanı yeni milli takımın hem EURO 2020 hem de FIFA 2022 elemelerinde başarılı olacağına inanıyor

Giriş Tarihi: 18.6.2019
Nihat Özdemir: Yeni nesile güveniyoruz

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, Kemer Country Club'da ödül verdiği Mesa Cup Golf Turnuvası sonrası yeni dönem hakkında açıklamalarda bulundu. Yönetimde görev dağılımını yeni yaptıklarının altını çizen ve tek hedeflerinin Türk futbolunun layık olduğu yere dönmesi olduğunu kaydeden Özdemir şu ifadeleri kullandı:

Kulüplerimizin mali yapısı bozuldu. Bankalar Birliği ile kulüplerimizin mali yapılarının toparlanabilmesi için, borçların yeniden yapılandırılması için çalışmalar sürüyor.
Yabancı oyuncu sayısında değişiklik bu sezon için söz konusu değil. Kulüpler Birliği ile bir araya gelerek bu konuyu görüşeceğiz.
Merkez Hakem Kurulu ve Tahkim Kurulu gibi kurullar, yeni yönetimle birlikte yeniden atanacak. Önümüzdeki haftalarda, haziran sonu veya temmuz başında, tüm bu kurullarla ilgili atamalarımızı yapacağız ve o arkadaşlarımız da yeniden göreve getirilecektir.
TFF olarak VAR Sistemi'ne geçen yıl başladık. Benim görüşüme göre başarılı olmuştur. Tabii ki eksikler ve hatalar vardır. Her geçen yıl bu sistem daha çok oturacak ve daha az hatalar olacaktır. Bugün herkes bilmelidir ki, dünyanın en iyi sistemi Türkiye'de mevcuttur.

2020 VE 2024'TE OLACAĞIZ

Sayın Fatih Terim ve arkasından Sayın Lucescu ile birlikte A Milli Futbol Takımı'nda bir gençleştirmeye gidildi ve bunda da başarılı olundu. Şu anda Şenol Güneş bu iyi kadroyu, bu gençleştirilmiş kadroyu elinden geldiğince çok iyi motive etmekte. İnşallah bu yeni nesil ile hem EURO 2020 hem de FIFA 2022 elemelerinde başarılı olacağız. Milli Takımımızın hem Avrupa'ya hem de Katar'da yapılacak 2022 Dünya Kupası'na katılması için bütün çalışmalarımız, bütün mücadelemiz devam edecektir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nihat Özdemir: Yeni nesile güveniyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN