'dan 'a çok sert cevabı

, resmi internet sitesinden Başkanı 'un hakkında sarf ettiği sözlere dair bir yanıt metni yayınladı.

Giriş Tarihi: 19.6.2019 15:25 Güncelleme Tarihi: 19.6.2019 16:02
Galatasaray'dan Ali Koç'a çok sert Fatih Terim cevabı

Galatasaray, resmi internet sitesinden Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un Fatih Terim hakkında sarf ettiği sözlere dair bir yanıt metni yayınladı.

İşte Galatasaray'ın yaptığı açıklama:

"Teknik Direktörümüz Sayın Fatih Terim ile TFF arasındaki ihtilaf, mahkemelerce incelenmiş ve netice olarak Teknik Direktörümüz haklı bulunarak tazminat alacağına hükmedilmiştir. Bu aşamada söz konusu hukuki ihtilafı tartışmak abesle iştigal olup yargı organlarınca karara bağlanmış kesin yargı kararlarına saygısızlıktır.

Teknik Direktörümüzün mahkeme kararı ile hüküm altına alınan alacağı, sözleşmeden kaynaklanan cezai şart alacağıdır. Bakiye süre ücret alacağı değildir. Bu sebeple de Sayın Fatih Terim ile Kulübümüz arasında akdedilen sözleşme bedelinin, hükmedilecek tazminat tutarına bir etkisi söz konusu değildir. Kaldı ki Mahkemece TBK m. 182/son fıkra uyarınca ceza tutarından tenkisat yapılmak suretiyle hüküm kurulmuştur.

Üstelik bahse konu tazminat tutarının tamamı Teknik Direktörümüz Sayın Fatih Terim tarafından Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne bağışlanmıştır.

Söz konusu açıklamalar, hukuki bilgi ve temelden yoksun olup, kamuoyunu yanlış yönlendirmeye yönelik art niyetli açıklamalardır.

Saygılarımızla,
Galatasaray Spor Kulübü"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Galatasaray'dan Ali Koç'a çok sert Fatih Terim cevabı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN