Virüse karşı biz kazanacağız

: Biz evimizde oynadığımız hiçbir maçı kaybetmedik, virüse karşı bu mücadelede de kazanan taraf yine biz olacağız. 80 milyonu aşan nüfusuyla Türkiye olarak dünyaya örnek olabiliriz

Giriş Tarihi: 7.4.2020 ABONE OL
Virüse karşı biz kazanacağız
A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, TFF'nin internet sitesine konuştu. "Biz evimizde oynadığımız hiçbir maçı kaybetmedik, bu mücadelede de kazanan taraf yine biz olacağız" diyen Güneş herkese evde kalma çağrısı yaptı. Deneyimli teknik adam, "Mesajı yine futbol üzerinden verirsek, bu hastalıkla savaşımızda bireysel değil, takım oyunu oynamamız gereken bir döneme geçmiş bulunuyoruz. 80 milyonu aşan nüfusuyla biz de Türkiye olarak tüm dünyaya örnek olabiliriz. 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'ndeki başarımızı hatırlayalım. Biz evimizde oynadığımız hiçbir maçı kaybetmedik, bu mücadelede de kazanan taraf yine biz olacağız. Bu salgın hastalığın zincirleme etkisini kesmek ve bulaşma riskini düşürmek için lütfen evlerimizde kalalım" ifadelerini kullandı.

SİSTEM AYAKTA KALMALI
Hekimlerimize yardımcı olmanın gerekliliğini vurgulayan Güneş, şunları söyledi: "Temizliğimize dikkat etmek, uykumuzu iyi almak, iyi beslenmek, doğru bilgilenmek ve gelişmeleri takip etmek sağlığımız için çok önemli. Bu konuya yalnızca kendi açımızdan yaklaşmamalıyız. Sağlığımızı koruyarak hem koronavirüs ile hem de mevcut rahatsızlıkları olan kişilerin hizmet taleplerine cevap vermeye çalışan hekimlerimize ve sağlık personeline de yardımcı oluyoruz. Sistemi ayakta tutuyoruz. Evde kalmak zorunda olmak, söylemesi kolay ancak uzun süreli uygulaması kolay bir iş değil. Karşı karşıya olduğumuz olağanüstü problem, yalnızca olağanüstü bir gayretle çözümlenebilir."

FUTBOLU ÖZLEDİK!
"Eminim sizler de benim gibi futbolu özlediniz. Ancak içinde bulunduğumuz durumda futbol önceliklerimiz arasında değil. Gün sağlığımızı düşünme zamanıdır. Hiçbir şey onun önüne geçemez. Eğer söz konusu olan tek bir bireyin hayatı bile olsa, bunun karşısında futbolun önemi ne olabilir ki?"

ARKADAŞINA GÖNDER
Virüse karşı biz kazanacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA