12 Haziran sancısı

Futbol Federasyonu Başkanı 'Dönüş' tarihini açıkladı, Kulüpleri'nden farklı farklı görüşler geldi. Pek çok kulüp başkanı, yönetici, teknik adam ve futbolcu 'Tarihin yanlış olduğunu' ifade etti. Ama 'Hayat devam ediyor, oynayalım' diyenler de var. İşte o görüşler:

Giriş Tarihi: 8.5.2020 ABONE OL
12 Haziran sancısı
EMRE KOCADAĞ (Beşiktaş Asbaşkanı): Futbola Dönüş Protokolü'nde çok sayıda madde içeren bir rapor mevcut ancak futbol temasa dayalı bir oyun. Saha içerisinde o anki psikolojiyle bunların ne kadarı uygulanabilir ona bakmak lazım. Futbol oynamaya müsait bir ortam olduğu takdirde, ligler oynanacak. İlerleyen günlerde daha net bir şekilde durumu göreceğiz. O gün geldiğinde koşulların sağlıklı, futbola elverişli olması gerekir."
HASAN KARTAL (Ç.Rize Başkanı): Ligin başlamasından yanayız ama açıklamanın, sanki taca atılan bir top gibi olduğunu düşünüyoruz. TFF topu, Bilim Kurulu'na gönderiyor. Risk alsaydı, '12'sinde başlatıyoruz' derdi
HİLMİ ÖKSÜZ (Kasımpaşa Başkan Vekili): Dünya futbola dönüş hazırlıkları yapıyor. Sıkıntı olabilir mi, her şey olabilir. Herkesin sağlığı önemli ama çalışmak zorundasınız. Sağlık Bakanlığı'nın kriterlerine uyarak, temastan kaçınarak bu hayata devam edeceğiz.

SOSYAL MESAFE NASIL OLACAK
ADNAN DALGAKIRAN (Beşiktaş 2. Başkanı):
Federasyon istiyor ama 12 Haziran'a kadar salgın şartlarının çok değişmesi lazım. Şu anda günlük 1500-2000 arası hasta varken, oynatmak zor diye düşünüyorum.
HAKKI ÇELİKEL (Malatya Basın Sözcüsü): İdmanlarda sosyal mesafe uygulanabilir ama maçlarda nasıl olacak? Bunların hepsi muamma. Açıklanan tarihe uymak zorundayız ancak o tarihte ligin oynanacağını düşünmüyorum.
ALİ ÇETİN (Denizlispor Başkanı): Futbol taraftarla güzeldir ama önce sağlık tabi ki. Böyle bir karar alındıysa Bilim Kurulu'nun kararına göre alınmıştır. Bakanlık ve federasyon ne karar verirse ona göre hareket etmemiz lazım.
RIZA ÇALIMBAY (Sivas Teknik Direktörü): Bence tarih çok yanlış. Futbolcular temastan kaçacak. Tatsız, tuzsuz maçlar oynanacak.

NORMAL BİR ORTAM OLMAZ
YEKTA KURTULUŞ (Antalyaspor futbolcusu):
Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun sorumluluk kabul etmediği bir ortamda çalışmalarımıza başlıyoruz. Bir sonraki adım üzerimizde aşı denemek olmaz umarım. Tüm meslektaşlarıma ve bu süreçte görev alacak emekçilere sağlık diliyorum. İyi olan kazansın.
KORCAN ÇELİKAY (Ankaragücü kalecisi): Seyircisiz maçta bile 300-400 kişi oluyoruz. Bilimsel olarak da riskli bir durum. Doktorlar ve Bilim Kurulu zaten bunu söylüyor. Biz oynamak istiyoruz ama korku ve endişe var.
TOLGAY ARSLAN (F.Bahçe futbolcusu): Bizim işimiz futbol oynamak. Kuralları başka insanlar veriyor. Biz de uyuyoruz. Açıkçası nasıl olacak, ben de merak ediyorum. Çok ilginç maçlar olacak. Sürprizler çıkabilir. Normal bir futbol ortamı olmaz.

ARKADAŞINA GÖNDER
12 Haziran sancısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA